Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo
Szpulka pasmanteria Mława dodatki krawieckie

Już 10 stycznia – 24 finał WOŚP w Mławie


mlawa-orkiestraW tym roku 24 finał WOŚP w Mławie odbędzie się 10 stycznia w I Liceum Ogólnokształcącym w Mławie. W tym roku zbieramy na zakup sprzętu medycznego dla oddziałów pediatrycznych i dla godnej opieki ludzi w podeszłym wieku.


Jan Maria Jackowski
Reklama

Na ulicach miasta będzie kwestowało ok. 50 wolontariuszy (20 zarejestrowanych przez WOŚP, ok. 30 z identyfikatorem przygotowanym przez I LO.

Jak co roku kwesta rozpocznie się od godziny 8 rano i będzie trwała do godziny 20 wieczorem.

O godzinie 14.30- inscenizacja wypadku drogowego.

W Sali sportowej ILO od godziny 15 będzie:

– aukcja zebranych wcześniej przedmiotów
– loteria drobnych gadżetów także otrzymanych od różnych darczyńców z Mławy i okolic
– będzie można zbadać się pod kątem kardiologicznym w połączeniu z poradą lekarza specjalisty Pana doktora Jacka Białobłockiego (30zł do puszki za takie badanie, cena na rynku wynosi powyżej 100zł)
– dodatkowo można będzie zbadać ciśnienie krwi oraz poziom cukru
– będziemy mogli również oddać krew w punkcie krwiodawstwa – także na terenie szkoły, najprawdopodobniej – wzorem ubiegłego roku w małej sali gimnastycznej
– będziemy również malować twarze (make-up, ale również maski postaci)
– głodnych i zziębniętych poczęstujemy grochówką, którą ugotują mławscy strażacy, a nalewać do miseczek będą Panie z bursy szkolnej
– będzie też można zrobić sobie oryginalną fryzurę
– policja przygotowała szereg atrakcji (symulator jazdy, alkogogle,)
– będzie można zrobić zdjęcie z Komisarzem Mławiakiem

Standardowo wolontariusze będą kwestować w najbardziej popularnych wśród mieszkańców naszego miasta miejscach (tzn. przed kościołami, supermarkety, park, rynek centrum, rynek Wólka, ale również ulice osiedlowe)

Koncert będzie stanowił atrakcyjne uzupełnienie aukcji. Koncert przygotowuje ILO – artystami będą uczniowie mławskich szkół w tym Szkoły Muzycznej oraz mali przedszkolacy. Aukcja wraz z koncertem od godziny 15 do godziny 20.00 (mniej więcej).

Zaprezentuje się również Mławskie Centrum Tańca.

Światełko do nieba będzie o godzinie 20 wieczorem. Będzie to zakończenie naszego grania w ramach WOŚP-u w tym dniu.

Zwracamy się z prośbą do wszystkich mieszkańców o drobne przedmioty na loterie oraz fajne pomysły, przedmioty na aukcje. Mogą to być rabaty, sesje, spotkania, wyjazdy (nietypowe rzeczy). Dzięki nim będziemy mogli uzbierać większą sumę pieniędzy. Wszystkie te pomysły oraz przedmioty prosimy przekazywać do I Liceum Ogólnokształcącego im. Stanisława Wyspiańskiego w Mławie do pedagog w godzinach od 8:00 do 14:00. Z góry dziękujemy za pomoc.

Wszystkie przedmioty na aukcję ukażą się na Fanpage WOŚP Mława na portalu społecznościowym  Facebook. Na tej stronie znajdą się wszystkie informacje o WOŚPIE w Mławie (tzn. aukcje, informację, godziny, prośby, podziękowania, relacja)

Źródło: W imieniu sztabu WOŚP Mława – Olga Kołakowska i Elżbieta Śliwińska

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
4 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
zeus
zeus
7 lata temu

Zanim sięgnięcie Państwo do kiszeni po drobne, proszę wejść na stronę http://www.kontrowersje.net. Dowiecie się ile zarabia, a właściwie ile przywłaszcza sobie ze zbiórek Jerzy Owsiak – prezes WOŚP i dyrektor Złotego Melona” spółki obracającej pieniędzmi z WOŚP, ile przywłaszcza jego żona, też dyrektor „Złotego Melona” i innych jeszcze kilku cwaniaczków. W roku wychodzi ok. miliona złotych. Sama Owsiakowa bierze ponad 200 tysięcy w roku. Ludzie opamiętajcie się wreszcie. Czy wokół Was nie ma chorych i potrzebujących dzieci i ludzi starszych ? Czy nie ma w Mławie stowarzyszeń i fundacji, w których ludzie pracują za darmo, niosąc bezinteresowną pomoc.

staton
staton
7 lata temu
Reply to  zeus

Suuuper zeus, suuper…. a z czego żyje ta reklamowana przez Ciebie strona?? Też z darowizn i z reklam. Czyli…ktoś sobie z tego zrobił swój własny dochód….zresztą według mnie słusznie. Nawet jeżeli Owsiak żyje po części z tego co zarabia WOŚP, to trudno wymagać by wiódł życie pustelnika, chodził ubrany w worek po nawozie i żarł korzonki. A każdy pomaga na swój sposób i wedle swojego sumienia. Ci lepsi……….dadzą na tacę, Caritas tudzież ojca Tadeusza i nie zamierzam ich z tego powodu potępiać. Inni, wrzucą do puszek WOŚP…..co ja jako ten gorszy sort polaków zamierzam uczynić.
Istnieją jeszcze tacy którzy jedyne co potrafią robić to narzekać i patrzeć do cudzej kieszeni. Cóż….pseudonim zobowiązuje i chyba jak najbardziej do Ciebie pasuje. Mityczny Zeus też patrzał z góry i widział wszystko…..obecnie to się zowie „czepianiem się” ale w skrajnych przypadkach może przyjąć formę parafilii a to już wymaga leczenia.
Z życzeniem zdrowia…..staton

staton
staton
7 lata temu

Nooo….nie wiem czy policja przygotuje szereg atrakcji i czy nie przyjdzie przymrzeć głodem bez strażackiej grochówki ale jako „polak gorszego sortu” obiecałem sobie wesprzeć orkiestrę.

Kamil
Kamil
7 lata temu
Reply to  staton

Nie byłoby problemu i takich dyskusji gdyby Jerzy Owsiak pokazał finanse wszystkich swoich firm i udowodnił, że zdecydowanie większość zebranych pieniędzy przeznacza na pomoc chorym. Niestety odmówił pokazania ksiąg nawet w sądzie a jedną ze spółek pośpiesznie zlikwidował. Takiej akcji jak WOŚP nie ma w świecie, ponieważ koszty uzyskania tych pieniędzy są chyba równe zebranym kwotom a mam tu na myśli koszt programów TVP, gaże artystów, koszty ponoszone przez samorządy, policję, straż pożarną itd. Sukces „Szlachetnej paczki” pokazuje że można coś zrobić bez takiego wielkiego rozgłosu. No i jeszcze kontrowersyjny „Przystanek Woodstock” . Chyba trochę szkoda tych pieniędzy na tę imprezę.

4
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x