Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo
Szpulka pasmanteria Mława dodatki krawieckie

(Nie)tradycyjne życzenia na Nowy Rok


nr-felietonNa 2016 r. mławianom i mieszkańcom powiatu mławskiego życzę:


Jan Maria Jackowski
Reklama

 

Zdrowia
Zapewne każdy się zgodzi, że zdrowie jest najważniejsze, a jego brak może oznaczać, zwłaszcza w przypadku niektórych schorzeń, poważne problemy. Bo jak pisał Codziennik jeszcze we wrześniu, na leczenie zęba „na fundusz” trzeba czekać nawet 2 miesiące, co i tak najgorszym wynikiem nie jest, bo bezpłatnie do alergologa nie można było się dostać wcale, natomiast do endokrynologa i psychiatry lista była zapełniona do końca roku. Dość długo, bo ponad miesiąc trzeba było czekać na wizytę u kardiologa. W niektórych przypadkach po prostu aż strach chorować…
Trzeba też dodać, że są sytuacje, w których o specjalistę znacznie łatwiej. Nie jest trudno dostać się np.  do laryngologa, dermatologa, okulisty, reumatologa, ginekologa czy pulmonologa.

Szczęścia
Naszym Czytelnikom życzymy co najmniej takiego szczęścia, jakie ma burmistrz Sławomir Kowalewski. Jest już trzecią kadencję burmistrzem i nadal nie ma z kim przegrać. Oczywiście to, że sprawuje urząd ma także swoje inne, obiektywne przyczyny. Jednak na pewno szczęściem dla niego jest, że przez ostatnie lata nie ukształtowała się żadna siła polityczna, która mogłaby mu zagrozić. Na horyzoncie wciąż nie widać jakiegoś „męża stanu”, który okazałby się dla Kowalewskiego godnym przeciwnikiem. Szczęście jest o tyle większe, że przed ostatnimi wyborami samorządowymi był ktoś, kto próbował takim „mężem stanu zostać”, ale po wyborach przeszedł na stronę burmistrza.

Pomyślności
Czytelnikom Codziennika życzę takiej pomyślności, jaka nastała w mławskim kinie po tym, kiedy rozpoczęły się projekcje w kinie cyfrowym. Otóż frekwencja zwiększyła się naprawdę bardzo znacząco. Ba, na filmy do Mławy przyjeżdżają też ludzie z okolicznych miast, np. z Działdowa czy Nidzicy.
Życzę również pomyślności takiej, jaką ma zakład LG Electronics, od kilku już lat nietrapiony żadnymi sporami zbiorowymi czy strajkami organizowanymi przez związki zawodowe. Mławski zakład za to dobrze się rozwija, min. dzięki rozpoczęciu w tym roku nowego rodzaju produkcji (radia samochodowe).

Pieniędzy
Każdemu życzę jak najwięcej. Żeby nasze domowe budżety przypominały ostatnie budżety miejskie. Chodzi oczywiście o kilkumilionową nadwyżkę. Taka ilość pieniędzy zapewne pozwoliłaby spełnić życzenie pierwsze, przynajmniej w zakresie znacznego skrócenia kolejki do lekarza…

Spokoju
Życzę wszystkim takiego spokoju, jakiego zażywa mławski starosta, po umorzeniu przez prokuraturę postępowania dotyczącego przetargów ogłaszanych przez mławskie starostwo. Życzę takiego spokoju i komfortu, jakiego zażywają nasi włodarze – zarówno starosta i burmistrz, kiedy opozycja jest słaba i niezorganizowana, a wszystko inne jest poukładane po ich myśli.

Spełnienia marzeń
Marzeń mławianie mają z pewnością wiele. Ale spełnienia chcę życzyć najpierw władzom – w tym zakresie, w którym przełoży się to na dobro dla mieszkańców. Życzę zatem pozyskania jak najwięcej środków z zewnątrz, np. na remont kina, niektórych ulic i na realizację innych inwestycji. Życzę, żeby inwestor, który wybuduje i będzie eksploatował nową oczyszczalnię, nie narzucał mławianom wysokich cen za wodę i ścieki. Życzę mieszkańcom Mławy i powiatu nowego wydziału komunikacji, ale także nowego dużego zakładu pracy, dzięki któremu mogłaby się zwiększyć konkurencja na lokalnym rynku. Chciałbym również, aby drzewa zasadzone niedawno w mławskim parku urosły jak najszybciej, a wszystkie bezpańskie psy znalazły swoich właścicieli. Na zakończenie jeszcze – wszystkim powołanym przez burmistrza i starostę w tym roku radom życzę samych genialnych pomysłów i ich szybkiej realizacji.

TW

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
2 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
Krzysztof Bruździak
Krzysztof Bruździak
7 lata temu

Tradycyjnie życzenia zdrowia,szczęścia,pomyślności,pieniędzy,spokoju,spełnienia
marzeń oraz większego optymizmu i większej wiary w siebie i innych w 2016 roku
zaś iluminatorom parku dania większej radości zapalając chociaż w noc sylwestrową
reglamentowane światło.Ratusz wygląda jak zwykle piknie!

...
...
7 lata temu

Świetne 🙂
Zdrowia, szczęścia, pomyślności
Pieniędzy, spokoju i spełnienia marzeń
dla Nas wszystkich 🙂

2
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x