Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Parafia Św. Jana Kantego


slider3Zwyczaj przedstawiania różnie wyobrażanego miejsca narodzin Jezusa, przywędrował do Polski razem z zakonem Św. Franciszka z Asyżu, w XV wieku.

Według ukształtowanej przez wieki tradycji żłóbek z Dzieciątkiem Jezus stoi w jaskini, grocie lub stajence. W Polskiej szopce Dzieciątku towarzyszą Józef i Maryja, Trzech Mędrców, pasterze, wół, osioł i owce, Gwiazda Betlejemska, oraz anioły.
A tak w tym roku prezentują się żłóbki w mławskich parafiach.

(red.)

DSC_0026DSC_0021

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
2 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
Krzysztof Bruździak
Krzysztof Bruździak
5 lata temu

Doceniając sarkastyczny ton wcześniejszej wypowiedzi jakoś nie widzę na zdjęciu w
tej szopce postaci księdza.Prawdę mówiąc, to u nas obecnie jak się chce to można
ze wszystkiego zrobić szopkę.A tak na poważnie to Wólka po raz kolejny pozytywnie zaskoczyła.Koncert przed pasterką i w jej trakcie był świetny.Chętnie bym posłuchał kolęd i ich przeróbek w wykonaniu grającego zespołu jeszcze raz lub na płycie. Znając inwencję proboszcza,może za rok odbędzie się żywa szopka,w której każdy z nas będzie mógł odnaleźć się w jakiejś postaci łącznie z postronnym obserwatorem. No i wyrazy uznania dla Codziennika mławskiego za szybkość reakcji i wczuwanie się w rytm naszego miasta.To będzie procentować.
Powodzenia z życzeniami wszystkiego najlepszego w Nowym Roku.

postronny obserwator
postronny obserwator
5 lata temu

Przepraszam, a jaką rolę pełni ksiądz w tej szopce, aż strach pomyśleć,

2
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x