Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Społeczna Szkoła Podstawowa Wyspianum Mława nabór na rok 2017/2018
Logo

Betlejemskie Światło Pokoju już w naszych domach


DSC_0002W środę 23 grudnia harcerze i zuchy z mławskiego hufca ZHP im. K.H.Sokalskiego odwiedzali mieszkańców Mławy, roznosząc Betlejemskie Światło Pokoju .

KSP Mława nabór

– Nie wszyscy przyjmują Betlejemskie Światło Pokoju . Czasem pytają czy trzeba za to zapłacić. Najczęściej jednak spotykamy się z życzliwością, bywa że poczęstują nas słodyczami – opowiada Anna Sokolska jedna z mławskich harcerek roznoszących Światło.

Tegorocznym hasłem, które towarzyszy tej akcji jest „Zauważ człowieka”  Związek Harcerstwa Polskiego organizuje Betlejemskie Światło Pokoju od 1991 r.  ZHP otrzymuje Światło od słowackich skautów, nasi harcerze i harcerki przekazują je dalej na wschód: do Rosji, Litwy, Ukrainy i Białorusi.

Do Mławy Betlejemskie Światło Pokoju trafiło od harcerzy z Ciechanowa.

JK

Udostępnij:
Wydawca portalu codziennikmlawski.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczane przez użytkowników. Wszelkie poglądy i treści użytkownicy prezentują w swoim własnym imieniu i na swoją odpowiedzialność. Uwagi do wydawcy prosimy kierować na adres: redakcja@codziennikmlawski.pl

KOMENTARZE

4 - liczba komentarzy w artykule "Betlejemskie Światło Pokoju już w naszych domach"

avatar
1500
Sortuj:   najnowsze | najstarsze | najwyżej oceniane
Mla
Gość

Nie wiem jak to było w tej sprawie, ale trochę przekornie napiszę, w sprawie pamięci i tablicy, tak samo zresztą jak dzieję się w przypadku wielu wydarzeń czy imprez, planowanie ich na godziny południowe, czy przedpołudniowe uniemożliwia normalnie pracującemu mieszkańcowi udział w nich. W południe harcerze na pewno siedzieli grzecznie na lekcjach, a mieszkańcy w pracy. A tylko urzędnicy w godzinach pracy takim obowiązkom dzielnie podołają

staton
Gość

Trudno nie przyznać że jest w tym wiele racji i w tym wypadku trzeba będzie krytykować wszelkie takie posunięcia urzędników. Jesli jednak samo wydarzenie miało miejsce w godzinach dopołudniowych (pracy) trudno byloby uczcić to w innym momencie.
Nie wierzę (bo sam bylem harcerzem) by na caly stan osobowy hufca nie dało się wyznaczyć niedużej, trzyosobowej delegacji.
Jesli wiec przyjąć słowa mojego przedmówcy to w Mlawie wszyscy pracują, uczą sie i są grzeczni. Normalnie…miasto mlekiem i miodem płynące.
A może tylko najłatwiejszy sposób na szukanie usprawiedliwienia dla samego siebie??

Mla
Gość

Dokładnie tak panie/pani staton. Mława jest miastem mlekiem i miodem płynącym. przynajmniej niektórzy tak mówią

staton
Gość

Świąteczny czas to głównie czas życzeń.
Życzę wiec Wam dzielnym mławskim harcerzom byście realizowali to co Wasz druh „rekin siatkówki” harcmistrz pięknie w programie działalności ustanowił i by Was bylo widać nie tylko tam gdzie gry i zabawy ale również tam gdzie harcerze wręcz obowiązkowo być powinni jako ci mający w programie zapisane kształtowanie postaw patriotycznych.
A jedno światełko warto byście zapalili pod tablicą poległych żołnierzy AK na której to odsłonięciu Was, harcerzy niestety nie bylo.
Pozdrawiam.

wpDiscuz