Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Betlejemskie Światło Pokoju już w naszych domach


DSC_0002W środę 23 grudnia harcerze i zuchy z mławskiego hufca ZHP im. K.H.Sokalskiego odwiedzali mieszkańców Mławy, roznosząc Betlejemskie Światło Pokoju .


– Nie wszyscy przyjmują Betlejemskie Światło Pokoju . Czasem pytają czy trzeba za to zapłacić. Najczęściej jednak spotykamy się z życzliwością, bywa że poczęstują nas słodyczami – opowiada Anna Sokolska jedna z mławskich harcerek roznoszących Światło.

Tegorocznym hasłem, które towarzyszy tej akcji jest „Zauważ człowieka”  Związek Harcerstwa Polskiego organizuje Betlejemskie Światło Pokoju od 1991 r.  ZHP otrzymuje Światło od słowackich skautów, nasi harcerze i harcerki przekazują je dalej na wschód: do Rosji, Litwy, Ukrainy i Białorusi.

Do Mławy Betlejemskie Światło Pokoju trafiło od harcerzy z Ciechanowa.

JK

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
4 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
Mla
Mla
5 lata temu

Nie wiem jak to było w tej sprawie, ale trochę przekornie napiszę, w sprawie pamięci i tablicy, tak samo zresztą jak dzieję się w przypadku wielu wydarzeń czy imprez, planowanie ich na godziny południowe, czy przedpołudniowe uniemożliwia normalnie pracującemu mieszkańcowi udział w nich. W południe harcerze na pewno siedzieli grzecznie na lekcjach, a mieszkańcy w pracy. A tylko urzędnicy w godzinach pracy takim obowiązkom dzielnie podołają

staton
staton
5 lata temu
Reply to  Mla

Trudno nie przyznać że jest w tym wiele racji i w tym wypadku trzeba będzie krytykować wszelkie takie posunięcia urzędników. Jesli jednak samo wydarzenie miało miejsce w godzinach dopołudniowych (pracy) trudno byloby uczcić to w innym momencie.
Nie wierzę (bo sam bylem harcerzem) by na caly stan osobowy hufca nie dało się wyznaczyć niedużej, trzyosobowej delegacji.
Jesli wiec przyjąć słowa mojego przedmówcy to w Mlawie wszyscy pracują, uczą sie i są grzeczni. Normalnie…miasto mlekiem i miodem płynące.
A może tylko najłatwiejszy sposób na szukanie usprawiedliwienia dla samego siebie??

Mla
Mla
5 lata temu
Reply to  staton

Dokładnie tak panie/pani staton. Mława jest miastem mlekiem i miodem płynącym. przynajmniej niektórzy tak mówią

staton
staton
5 lata temu

Świąteczny czas to głównie czas życzeń.
Życzę wiec Wam dzielnym mławskim harcerzom byście realizowali to co Wasz druh „rekin siatkówki” harcmistrz pięknie w programie działalności ustanowił i by Was bylo widać nie tylko tam gdzie gry i zabawy ale również tam gdzie harcerze wręcz obowiązkowo być powinni jako ci mający w programie zapisane kształtowanie postaw patriotycznych.
A jedno światełko warto byście zapalili pod tablicą poległych żołnierzy AK na której to odsłonięciu Was, harcerzy niestety nie bylo.
Pozdrawiam.

4
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x