Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

„Narodziny Jezusa” – jasełka w Szkole Podstawowej w Łomi


sliderW okresie przedświątecznym w wielu szkołach i placówkach najczęściej młodzi lub bardzo młodzi aktorzy odgrywają jasełka, nawiązujące do trwającej w Polsce od XV wieku tradycji opowieści o Bożym Narodzeniu.


Nazwa ta pochodzi od staropolskiego słowa „jasło” oznaczającego po prostu żłób. Tradycja przedstawień bożonarodzeniowych prawdopodobnie wywodzi się od Św. Franciszka „biedaczyny” z Asyżu.

Szkoła Podstawowa w Łomi wybrała inną, rzadziej spotykaną formę. To rodzice, wraz z Anną Kaliszewską – przewodniczącą rady rodziców, zagrali dla swoich dzieci w przedstawieniu o historii związanej z narodzinami Jezusa. Choć nie obyło się zupełnie bez udziału uczniów, to jednak główny ciężar gry aktorskiej wzięli na siebie dorośli. Najwyraźniej z dobrym skutkiem, gdyż nagrodzeni zostali gromkimi brawami. Scenariusza pilnowały panie Anna Podowska i Teresa Wodowska.

Wśród dziecięcej publiczności zagościli nauczyciele – a wśród nich pani dyrektor Dorota Czech, rodzice i władze gminy w osobach wójta Jarosława Goschorskiego i przewodniczącego rady Jerzego Wałkuskiego. Jak przystało na prawdziwą Wigilię były wspólne życzenia i łamanie się opłatkiem. Rodzice dla swoich pociech i gości przygotowali świąteczny poczęstunek.

JK

« 1 z 3 »
Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x