Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Dwaj nietrzeźwi kierowcy, 20 kolizji drogowych i 70 ukaranych – to bilans ostatniego weekendu


DSC_0004Podczas przedświątecznego weekendu doszło w sumie do 20 kolizji drogowych, w tym w dwukrotnie z winy nietrzeźwych kierujących.

W sobotę, 19 grudnia o godz. 14:00 w miejscowości Dąbek, kierujący samochodem marki VW Golf, 36- letni Marcin S., mieszkaniec pow. mławskiego, stracił panowanie nad pojazdem, zjechał na pobocze i uderzył w drzewo. W wyniku uderzenia pojazd obrócił się i zatrzymał na jezdni, tarasując dwa pasy ruchu. Kierowca nie odniósł poważniejszych obrażeń ciała. W organizmie miał ponad 1,5 promila alkoholu. Stracił już prawo jazdy. Postępowanie prowadzi KPP w Mławie.

Kolejny nietrzeźwy kierujący, podczas manewru omijania, uderzył oplem vectrą w zaparkowany samochód marki Opel Astra i uciekł z miejsca zdarzenia. Sprawca kolizji został wkrótce zatrzymany przez interweniujący patrol z posterunku policji. Do zdarzenia doszło 19 grudnia o godz. 14:00 w Strzegowie. Nietrzeźwym kierującym okazał się 46- letni Paweł Ś., mieszkaniec pow. mławskiego. W organizmie miał ponad 2,40 promila alkoholu. Trwają czynności policji.

Głównymi przyczynami kolizji drogowych było niedostosowanie prędkości do warunków ruchu, nieustąpienie pierwszeństwa przejazdu, nieostrożne cofanie oraz niezachowanie bezpiecznej odległości od pojazdu poprzedzającego. Na terenie miasta i powiatu policjanci ukarali mandatami ponad 60 kierujących oraz 10 pieszych. W 5 przypadkach ujawnionych wykroczeń drogowych, skierowany zostanie wniosek o ukaranie do sądu. Policjanci sprawdzili stan trzeźwości ponad 340 kierujących. Wzmożone działania prewencyjno – kontrolne potrwają przez całe święta.

Oprac. JK
Źródło: KPP Mława

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]

KOMENTARZE

avatar
1500