Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Miejska Wigilia w góralskiej scenerii


slider (2)Mławska Wigilia sprawiła, że w sobotni wieczór sala kina szybko zapełniła się widzami. Symbolem zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia stało się Betlejemskie Światło Pokoju przekazane burmistrzowi Sławomirowi Kowalewskiemu przez mławskich harcerzy.

Slajdy ze zdjęciami Mławy wyświetlane w oknie góralskiej chaty ustawionej na scenie, wplotły nasze miasto między tradycje górali, krakowiaków i Kaszubów. Spektakl „Polska kolęda” to przeplatana śpiewem opowieść o przygotowaniach do Wigilii w różnych regionach naszego kraju. Poznaliśmy zwyczaje, obrzędy i przesądy związane z Wigilią Bożego Narodzenia

.Życzenia mieszkańcom Mławy złożył ks. dziekan Kazimierz Ziółkowski, a także burmistrz Sławomir Kowalewski, przewodniczący rady miasta Leszek Ośliżlok i przewodniczący rady powiatu Henryk Antczak.

W świąteczny nastrój wprowadziła słuchaczy Mławska Orkiestra Dęta i chór Cantare recitalem kolęd i pastorałek.
Po zakończeniu części widowiskowej, w ustawionych na ulicy namiotach potrawy wigilijne serwowali mławscy restauratorzy.

JK

« 1 z 2 »
Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]

KOMENTARZE

avatar
1500