Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Przedszkole Mały Żaczek ACK Mława nabór na rok 2017/2018
Logo

Miejska Wigilia w góralskiej scenerii


slider (2)Mławska Wigilia sprawiła, że w sobotni wieczór sala kina szybko zapełniła się widzami. Symbolem zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia stało się Betlejemskie Światło Pokoju przekazane burmistrzowi Sławomirowi Kowalewskiemu przez mławskich harcerzy.

KSP Mława nabór

Slajdy ze zdjęciami Mławy wyświetlane w oknie góralskiej chaty ustawionej na scenie, wplotły nasze miasto między tradycje górali, krakowiaków i Kaszubów. Spektakl „Polska kolęda” to przeplatana śpiewem opowieść o przygotowaniach do Wigilii w różnych regionach naszego kraju. Poznaliśmy zwyczaje, obrzędy i przesądy związane z Wigilią Bożego Narodzenia

.Życzenia mieszkańcom Mławy złożył ks. dziekan Kazimierz Ziółkowski, a także burmistrz Sławomir Kowalewski, przewodniczący rady miasta Leszek Ośliżlok i przewodniczący rady powiatu Henryk Antczak.

W świąteczny nastrój wprowadziła słuchaczy Mławska Orkiestra Dęta i chór Cantare recitalem kolęd i pastorałek.
Po zakończeniu części widowiskowej, w ustawionych na ulicy namiotach potrawy wigilijne serwowali mławscy restauratorzy.

JK

« 1 z 2 »
Udostępnij:
Wydawca portalu codziennikmlawski.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczane przez użytkowników. Wszelkie poglądy i treści użytkownicy prezentują w swoim własnym imieniu i na swoją odpowiedzialność. Uwagi do wydawcy prosimy kierować na adres: redakcja@codziennikmlawski.pl

KOMENTARZE

Jeszcze nie ma komentarzy, bądź pierwszy!

avatar
1500
wpDiscuz