Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Mariusz Dziubiński DariuszLampkowski kandydat do Rady Powiatu Mławskiego kandydat do Rady Miasta Mława wybory samorządowe 2018
Logo
meblolux
Szpulka Mława tkaniny pasmanteria dodatki krawieckie nowo otwarty sklep

Warsztaty bożonarodzeniowe „Ozdoby choinkowe ze słomy, bibuły i opłatka” w muzeum


sliderJuż po raz ósmy Muzeum Ziemi Zawkrzeńskiej organizuje w okresie Adwentu warsztaty bożonarodzeniowe „Ozdoby choinkowe ze słomy, bibuły i opłatka”.

Marek Kiełbiński kandydatna burmistrza Mławy PiS

W okresie od 8 do 18 grudnia br. w Sali Papieskiej muzeum młodzi i najmłodsi uczestnicy warsztatów tworzyli barwne łańcuchy, anioły, ptaszki, a także bombki i jeżyki. Jako materiał do wykonania ozdób posłużyły krążki opłatka, słoma, bibuła i kolorowy papier.

W warsztatach mogły uczestniczyć grupy zorganizowane i zgłoszone do organizatora. Uczestnicy warsztatów ponoszą symboliczną odpłatność, w zamian zabierają ze sobą wykonaną własnoręcznie ozdobę.

– W tym roku zgłosiło się do nas 6 grup zorganizowanych, w tym dwie spoza Mławy. Celem tych warsztatów jest popularyzacja własnoręcznego wykonywania ozdób choinkowych. Najmłodszym proponujemy wykonywanie prostszych form jak łańcuchy, anioły czy ptaszki. Z gimnazjalistami robimy bombki lub jeżyki. We wszystkich grupach opowiadam o symbolice zwyczajów bożonarodzeniowych zwłaszcza na Mazowszu. Dzieci już wiedzą, że łańcuch symbolizuje więzi rodzinne, anioły chronią i opiekują się domownikami, gwiazda betlejemska mówiąc współcześnie – to taki GPS wskazujący drogę. W Sali Papieskiej tworzymy klimat świąteczny, zawsze jest żywa choinka, na której wiszą wykonane w poprzednich latach ozdoby, w tle płyną kolędy, które czasem wspólnie w grupie podśpiewujemy – opowiada mgr Katarzyna Skorupa-Malińska kustosz działu oświatowego MZZ, prowadząca te warsztaty.

JK

 

Udostępnij:
Henryk Antczak
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]

KOMENTARZE

1500