Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Warsztaty bożonarodzeniowe „Ozdoby choinkowe ze słomy, bibuły i opłatka” w muzeum


sliderJuż po raz ósmy Muzeum Ziemi Zawkrzeńskiej organizuje w okresie Adwentu warsztaty bożonarodzeniowe „Ozdoby choinkowe ze słomy, bibuły i opłatka”.


W okresie od 8 do 18 grudnia br. w Sali Papieskiej muzeum młodzi i najmłodsi uczestnicy warsztatów tworzyli barwne łańcuchy, anioły, ptaszki, a także bombki i jeżyki. Jako materiał do wykonania ozdób posłużyły krążki opłatka, słoma, bibuła i kolorowy papier.

W warsztatach mogły uczestniczyć grupy zorganizowane i zgłoszone do organizatora. Uczestnicy warsztatów ponoszą symboliczną odpłatność, w zamian zabierają ze sobą wykonaną własnoręcznie ozdobę.

– W tym roku zgłosiło się do nas 6 grup zorganizowanych, w tym dwie spoza Mławy. Celem tych warsztatów jest popularyzacja własnoręcznego wykonywania ozdób choinkowych. Najmłodszym proponujemy wykonywanie prostszych form jak łańcuchy, anioły czy ptaszki. Z gimnazjalistami robimy bombki lub jeżyki. We wszystkich grupach opowiadam o symbolice zwyczajów bożonarodzeniowych zwłaszcza na Mazowszu. Dzieci już wiedzą, że łańcuch symbolizuje więzi rodzinne, anioły chronią i opiekują się domownikami, gwiazda betlejemska mówiąc współcześnie – to taki GPS wskazujący drogę. W Sali Papieskiej tworzymy klimat świąteczny, zawsze jest żywa choinka, na której wiszą wykonane w poprzednich latach ozdoby, w tle płyną kolędy, które czasem wspólnie w grupie podśpiewujemy – opowiada mgr Katarzyna Skorupa-Malińska kustosz działu oświatowego MZZ, prowadząca te warsztaty.

JK

 

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x