Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

15 lat galerii „13”


sliderGaleria „13” to po prostu korytarz w Centrum Medycznym przy ul. Żwirki 26 w Mławie, gdzie już od 15 lat za sprawą pomysłodawcy i pasjonata Janusza Dębskiego odbywają się wystawy prac artystycznych i można dodać widzowie są tam codziennie.

Przybyłych gości przywitał twórca i opiekun artystycznym Galerii „13” Janusz Dębski. Jak sam mówi galeria powstała po to by wyszukiwać i promować twórców. 13 grudnia jest dniem urodzin galerii, która w bieżącym roku obchodziła swoje 15 urodziny.

Odbywają się tu najczęściej wystawy z fotografii, malarstwa, rysunku, grafiki, hafciarstwa, rzeźby, o tematyce dokumentalno-regionalnej. Przez ten czas zorganizowano około 120 wystaw czasowych, prezentowało się 78 twórców oraz około 650 osób w wystawach zbiorowych i pokonkursowych.

W galerii prezentują swoje prace artyści mławscy a także z Iłowa, Narzymia, Gruduska, Płośnicy, Działdowa, Żuromina, Bieżunia, Ciechanowa, Przasnysza, Chorzel, Lidzbarka Welskiego, Kiełpin, Grudziądza, Gdańska, Warszawy, Krakowa a nawet USA i Włoch.
Galeria współpracuje z wieloma instytucjami kulturalnymi z Mławy i północnego Mazowsza, muzeami, galeriami, domami kultury, szkołami, bibliotekami i stowarzyszeniami a także z lokalną prasą organizując wiele konkursów, plebiscytów itp.

W tym miesiącu okazją do spotkania był jubileusz galerii połączony z otwarciem wystawy prac plastycznych uczniów Ośrodka Szklono-Wychowawczego im. J. Korczaka w Mławie.

Wystawę prac plastycznych „Zimowe natchnienia” otworzył Janusz Dębski. W klimat zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia wprowadził gości chórek dzieci i młodzieży z Ośrodka Szkolno-Wychowawczego śpiewając tradycyjne polskie kolędy.

O pracach wykonanych przez dzieci i młodzież ośrodka opowiedziała Anna Drozdowska, dyrektor placówki. Mamy naprawdę uzdolnioną młodzież zarówno muzycznie jak i plastycznie –– mówiła pani dyrektor.

Dla wszystkich wymienionych poniżej autorów prac plastycznych przygotowano dyplomy i upominki w podziękowaniu za wykonane prace.

Autorzy prac:
Jakub Langowski grupa przedszkolna
Grupa przedszkolna PSZCZÓŁKI
Wiktor Raniszewski kl. III
Adam Stryjewski kl. III
Julia Chajewska kl. III
Natalia Stryjewska kl. V
Dawid Szmitkowski kl. V
Jakub Arent kl. I gimnazjum
Aneta Zjadewicz kl. I gimnazjum
Oliwia Kowalkowska kl. I gimnazjum
Piotr Żylak kl. II gimnazjum
Ewelina Borkowska kl. II gimnazjum
Paweł Stryjewski kl. II gimnazjum
Magdalena Wichrowska kl. II gimnazjum
Paulina Klonowska kl. II gimnazjum
Adrian Zalewski kl. II gimnazjum
Łukasz Hinc kl. III gimnazjum
Adrian Gierasimow kl. III gimnazjum
Daniel Włodarczyk kl. III gimnazjum
Patrycja Gniady kl. Iz
Marek Sobotka kl. Iz
Beata Tatuch kl. III gimnazjum
Agnieszka Karpińska kl. Iz

Janusz Dębski dziękował również osobom przyjacielem Galerii „13”.
Wśród nich znaleźli się:
Anna Drozdowska
Jacek Mianowski
Krzysztof Napierski
Monika Grochowska
Marcin Breński
Dariusz Tadrzyński
Maria Witulska

Dużo radości młodzieży sprawił udział w przeprowadzonym przez Janusza Dębskiego mini konkursie wiedzy o Galerii „13”.
Spotkanie zakończył przygotowany również przez podopiecznych ośrodka poczęstunek.

JK

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]

1
KOMENTARZE

avatar
1500
em
Gość
em

„Galeria 13” to wspaniała inicjatywa, najszczersze gratulacje i tak trzymać!