Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Media Expert Mława
Logo
Szpulka Mława tkaniny pasmanteria dodatki krawieckie nowo otwarty sklep

Napad na ulicy Żeromskiego. Sprawca został zatrzymany


bankomat2Patrol policji zatrzymał sprawcę rozboju, który na ul. Żeromskiego w Mławie napadł na mławianina. Sprawca zażądał oddania pieniędzy, które mężczyzna kilka minut wcześniej pobrał z bankomatu.

Słoneczne ogrody Mława

Do zdarzenia doszło we wtorek 15 grudnia, tuż przed godziną 18:00, w centrum miasta. 19- letni mieszkaniec Mławy, korzystając z bankomatu przy ul. Spichrzowej, zauważył że jest obserwowany przez jakiegoś mężczyznę. Gdy pobrał gotówkę i szedł ulicą Żeromskiego, nabrał podejrzeń, że nieznany mężczyzna idzie za nim. Gdy się odwrócił, aby sprawdzić, co się dzieje, został napadnięty przez nieznajomego. Sprawca uderzając go rękoma i kopiąc, zażądał pieniędzy.

Napadnięty zdołał się obronić i uciec do pobliskiego sklepu przy ul. Długiej. Sprawca pobiegł za nim, próbując dostać się do sklepu. Pracownica sklepu zamknęła lokal i wezwała policję. Sprawca został zatrzymany natychmiast po zgłoszeniu. Był agresywny, jednak interweniujący policjanci szybko go obezwładnili. Sprawcą napadu okazał się nietrzeźwy, 33- letni mieszkaniec Mławy. W organizmie miał ponad 2 promile alkoholu. Został osadzony w mławskim areszcie. Trwają czynności policji i prokuratury.

Oprac. JK
Źródło: KPP Mława

Zgodnie z art. 280 kk, kto kradnie, używając przemocy wobec osoby lub grożąc natychmiastowym jej użyciem albo doprowadzając człowieka do stanu nieprzytomności lub bezbronności, podlega karze pozbawienia wolności od lat 2 do 12. (Usiłowanie zagrożone jest taką samą karą- art. 14§1 kk)

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]

1
KOMENTARZE

1500
Obserrwator

Mam nadzieje ze napastnik to kajciniak z batoraka. Niech tego patologa zamkna konfidenta