Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Plbiscyt Najlepszy Radny Miasta Mława bieżącej kadencji
Logo

Wandalizm w centrum miasta


DSC_0007Od listopada br. przy parkanie kościoła pw. Św.Trójcy spokojnie tkwiła metalowa, czarna rura, zamocowana podczas prac budowlanych przy obudowie ujęcia wody dla odtwarzanej zabytkowej pompy ulicznej.

KSP Mława nabór

Rura osłania doprowadzone tu przyłącze wodne, gdyż odtworzenie pompy i wykonanie odlewu przewidziane jest na koniec lutego 2016 r. I tak było do przedwczoraj.

Trwałość zamocowania osłony sprawdziły nieznane na razie osoby, z efektem jak na załączonych fotografiach. Wszystkim, którzy chcieliby zajrzeć co kryje się w rurze wyjaśniamy, że jest tam końcówka przyłącza wodnego z polietylenowej rury.

JK

DSC_0010

Udostępnij:
Wydawca portalu codziennikmlawski.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczane przez użytkowników. Wszelkie poglądy i treści użytkownicy prezentują w swoim własnym imieniu i na swoją odpowiedzialność. Uwagi do wydawcy prosimy kierować na adres: redakcja@codziennikmlawski.pl

KOMENTARZE

12 - liczba komentarzy w artykule "Wandalizm w centrum miasta"

avatar
1500
Sortuj:   najnowsze | najstarsze | najwyżej oceniane
WP
Gość

Od czego jest w Mławie monitoring? Straż Miejska mogłaby się w końcu wziąć do roboty!!! Dewastacje są efektem bezradności policji i straży miejskiej! Lepiej przecież zajadać się kebabami niż wykonywać swoją pracę.

...
Gość

To co WP??? wg Ciebie na każdym rogu powinien stać policjant lub strażnik miejski???
Chyba żartujesz, bo skąd wziąć tylu ludzi.
Społeczeństwo powinno włączyć się właśnie w dbanie o wygląd swojego miasta i każdy widzący wandala winien zgłaszać to pod następujące numery:
112 – nr alarmowy,
997 – Policja lub
986 – Straż Miejska
Jeśli tego nie robimy uważam, że stajemy się współwinni.
Nie powinno być sytuacji, że w takich chwilach odkręcamy się plecami i twierdzimy: „nie moje, nie obchodzi mnie”.

Overlord
Gość

No no… ktoś się postarał :/

UM
Gość

W sprawie konkursu na Dyrektora MHS z tego co się dowiedziałem to z dwóch kandydatów, którzy złożyli swoje sv jednym jest oczywiście zięć znanego działacza PSL bez żadnego doświadczenia. O drugim nie uchylono rąbka tajemnicy ale na pewno papierów nie złożyła obecna Pani Dyrektor. Moze Szanownej Redakcji udzieloną zostanie audiencja i poinformuje Nas o referencjach kandydatow?

staton
Gość

No tak….. krąży takie powiedzenie, że w naszym kraju czytać potrafi tylko połowa narodu, a ze zrozumieniem to tylko co dziesiąty (a co ósmy po studiach)…czego przykład mamy powyżej…. Wobec powyższego pozwolę sobie łaskawie zauważyć, że to nie ten temat i żeby o dyrektorze hali sportowej przeczytać to trzeba kliknąć dwa razy palcem wskazującym prawej ręki w lewy przycisk myszki na odpowiednich zakładkach (przy czym zaznaczam że prawa ręka to jest ta w której palec wskazujący znajduje się o lewej stronie).

staton
Gość
Cóż….taki mamy klimat, …. i takie czasy. W tle widać dwie ławeczki i śmietnik. I wszystko to ciężkie, betonowe, a główną tego przyczyną jest wykonanie elementów na tyle ciężkich, żeby ich jakiś troll nie pogiął, nie powywracał, nie przeniósł w inne miejsce. I nie chodzi tu nawet o kradzież bo trolle nie kradną. Trolle po prostu są w stanie ścięgna sobie pozrywać byle pokazać że uda im się coś zniszczyć, przewrócić, przerzucić itp. Trolle mają w mózgu trzy komórki odpowiedzialne za nierobienie na dywan, nie picie z wiadra w którymś ktoś umył podłogę …i trzecią ….najbardziej aktywną odpowiedzialną za niszczenie.… Czytaj więcej »
...
Gość

„WIDZISZ TROLLA/WANDALA – ZADZWOŃ”
Tak powinien reagować każdy normalny mieszkaniec tej planety.
N-ry 112 i 997 są ogólnie dostępne i bezpłatne, a więc nie powinno być z tym problemu.
Jakoś nie chce mi się wierzyć, że nikt nic nie słyszał w nocy, żadnych hałasów, nic, kompletnie nic, nie było żadnego zakłócania porządku publicznego i ciszy nocnej. Tyle ludzi tam, wokół, mieszka.

staton
Gość

też jestem za taką akcją…. tylko potrzeba by policja i straż miejska przekonały ludzi o sensie takiej akcji, zapewniły anonimowość i by podejście społeczeństwa do tego typu akcji było odpowiednie…..by nie stała się ona sposobem na załatwienie sąsiedzkich porachunków, a rzeczywistym sposobem walki z wandalizmem.
Najbardziej ludzi przeraża że wykonanie zgłoszeni wiąże się od razu z dokonaniem czynności typu przesłuchanie, zeznawanie i świadkowanie w sądzie…. tymczasem sprawa wcale wyglądać tak nie musi.
Droga redakcjo….a może tak jakiś wywiad z komendantem policji na temat sposobu zgłaszania wandalizmu, zapewnienia anonimowości zgłaszającemu i skutków prawnych fałszywego zgłoszenia.
Myślę że to niezłe jak na początek.

...
Gość

A monitoringu tam nie ma??? żeby dokonać identyfikacji wandali???
W Mławie kręci masa nieuczącej się (udającej, że się uczy) i nie pracującej nigdzie młodzieży z okolicznych wsi. Dobrze by było, żeby policja miała piesze patrole, które zaglądałyby i do takich sklepów jak „Biedronki”, bo ta młodzież tam przesiedzi, okrada szafki klientów, którzy przed wejściem zostawiają zakupy. Wystarczyłby taki patrol co jakiś czas, żeby wylegitymować to obijające się całymi dniami towarzystwo, które kasy nie ma, a cały dzień jakoś żyje w Mławie i codziennie włóczy się to tu, to tam.

xyz
Gość

Bo młodzież z Mławy to taka wyszkolona i odpowiedzialna 🙂
Jestem młodym człowiekiem i wiem kto jest z Mławy a kto jest z okolic i mogę śmiało powiedzieć że dzicz to jest, ale w mławie…

...
Gość

Tak, ta nocna dzicz, to jest z Mławy, ta np. od tej rury. 🙂
Tylko nagłaśniam tu problem innego rodzaju – młodzieży, która się deprawuje, w domu wiedzą, że się uczy, a w rzeczywistości się włóczy i kradnie.
Proszę tylko spojrzeć na szafki dla klientów w supermarketach – one same nie ulegają takiej dewastacji…

wpDiscuz