Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Niegroźne pożary, wywrócone auta i połamane konary


straz2W minionym tygodniu mławscy strażacy kilkakrotnie wyjeżdżali na ratunek.

Windyki. Płonący transformator
8 grudnia br. około godz. 10:36 w Windykach gmina Wieczfnia Kościelna doszło do pożaru transformatora. W akcji uczestniczyły zastępy JRG Mława i OSP Wieczfnia Kościelna. Pożar zgasł samoistnie, strażacy zabezpieczyli miejsce zdarzenia do czasu przyjazdu zespołu Rejonu Energetycznego. Straty oszacowano na 2 tys. zł.

Miączyn Duży. Samozapłon sadzy w kominie
Tego samego dnia, około godz. 11:10 zapaliły się sadze w kominie budynku mieszkalnego w Miączynie Dużym gm. Szreńsk. Pożar zgasł samoistnie, strażacy usunęli resztki sadzy z komina i przewietrzyli pomieszczenia.

Modła. Audi w rowie
11 grudnia br. o godzinie 09.14 w Modła gmina Wiśniewo samochód osobowy marki Audi wypadł z drogi i dachował. W wyniku zdarzenia jedna osoba została poszkodowana. Straty oszacowano na 5 tys. zł. Strażacy zabezpieczyli miejsce zdarzenia i udzielili osobie poszkodowanej wsparcie psychicznego. Przyczyny zdarzenia bada Policja.

Połamane konary na drogach
13 grudnia br. silny wiatr łamał konary drzew utrudniając przejazd na drogach: w Gradzanowie Zbęskim gm. Radzanów, w miejscowości Chądzyny-Krusze gmina
Strzegowo i w miejscowości Krzywonoś gmina Szydłowo. Zagrożenia usunęli strażacy z jednostki OSP Gradzanowo Włościańskie i OSP Garlino.

Zdroje. Pożar budynku gospodarczego
13 grudnia br. o godzinie 18.30 w miejscowości Zdroje gmina Stupsk doszło do pożaru budynku gospodarczego. Działania zastępów z JRG PSP Mława oraz OSP Stupsk, OSP Dąbek i OSP Wyszyny polegały na podaniu prądów wody do środka palącego się obiektu, prowadzono również oddymianie budynku. Pożar objął parterową część obiektu. Podczas prowadzenia działań stwierdzono, że budynek może stanowić zagrożenie dla osób w nim przebywających. O losie budynku zadecyduje wezwany przedstawiciel Powiatowego Inspektora Nadzoru Budowlanego. Spaleniu uległy narzędzia elektryczne będące wyposażeniem budynku. Pęknięciu uległ strop oraz ściany zewnętrzne budynku. Straty oszacowano na 40 tys. zł, w tym budynki 35 tys. zł. Uratowano pozostałą część budynku. Wartość uratowanego mienia oszacowano na 60 tys. zł.

Mława. Ciężarówka w rowie
13 grudnia br. o godzinie 23.16 w Mławie na drodze krajowej nr 7 na wysokości ul. Nowowiejskiej samochód ciężarowy, zjechał do rowu. W wyniku zdarzenia zniszczeniu uległa częściowo kabina pojazdu oraz bok prawy naczepy, część przewożonego towaru i znak drogowy. Straty oszacowano na 40 tys. zł. Przyczyny zdarzenia bada Policja.

Oprac. JK
źródło: mł. bryg. Marek Augustynowicz PSP Mława

Udostępnij:
Tagi:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]

KOMENTARZE

avatar
1500