Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Przedszkole Mały Żaczek ACK Mława nabór na rok 2017/2018
Logo

Rozbity nieoznakowany radiowóz mławskiej policji, piraci drogowi, nietrzeźwy za kierownicą


policja-sliderMiniony weekend na drogach powiatu mławskiego to ponad 300 kontroli stanu trzeźwości kierujących  oraz 9 kolizji.  Nie zabrakło także piratów drogowych oraz nietrzeźwego za kierownicą. Policja apeluje o ostrożność – warunki na drogach są coraz trudniejsze.

KSP Mława nabór

Interweniujący patrol policji zatrzymał w Strzegowie nietrzeźwego kierującego samochodem marki Fiat 126 p. Wojciech C., 58- letni mieszkaniec pow. mławskiego, miał w organizmie ponad 1,40 promila alkoholu. Do zdarzenia doszło w niedzielę o godz. 23:30.

W  niedzielę, o godz. 16:15, na drodze krajowej nr 7 w Uniszkach Zawadzkich, policjanci zatrzymali do kontroli drogowej kierującą seatem mieszkankę pow. rawskiego. Kobieta,  w terenie zabudowanym, jechała z prędkością ponad 100 km/h. Straciła prawa jazdy.

Podczas weekendu policjanci odnotowali 9 kolizji drogowych.  Przyczynami tych zdarzeń było najczęściej niedostosowanie prędkości do warunków ruchu oraz niezachowanie bezpiecznej odległości.

W jednej z kolizji uczestniczył nieoznakowany radiowóz mławskiej policji. Do zdarzenia doszło w piątek o godz. 17:05 na ul. Żwirki w Mławie. Kierujący samochodem marki Iveco, mieszkaniec pow. węgrowskiego, uderzył w tył  nieoznakowanego radiowozu marki Fiat Bravo, którego kierujący zatrzymał się przed przejściem, by przepuścić pieszego. W radiowozie znajdowało się dwóch policjantów. Obaj zostali przewiezieni do szpitala w Mławie, gdzie udzielono im pomocy medycznej. Nieoznakowany radiowóz został poważnie uszkodzony.

Policja apeluje o zachowanie szczególnej ostrożności na drogach. Mgła, opady deszczu i deszczu ze śniegiem, miejscowe oblodzenia – to warunki znacznie utrudniające jazdę. Dlatego warto uruchomić wyobraźnię i pamiętać o zachowaniu bezpiecznej odległości od pojazdu poprzedzającego oraz dostosowaniu prędkości do panujących warunków.

                                                    Źródło: KPP Mława

Udostępnij:
Wydawca portalu codziennikmlawski.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczane przez użytkowników. Wszelkie poglądy i treści użytkownicy prezentują w swoim własnym imieniu i na swoją odpowiedzialność. Uwagi do wydawcy prosimy kierować na adres: redakcja@codziennikmlawski.pl

KOMENTARZE

Jeszcze nie ma komentarzy, bądź pierwszy!

avatar
1500
wpDiscuz