Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo
Szpulka pasmanteria Mława dodatki krawieckie

Radosne Święta Bożego Narodzenia dzięki Szlachetnej Paczce


slider329 rodzin w Mławie i okolicznych gminach otrzymało świąteczną paczkę ufundowaną przez darczyńców w ramach akcji Szlachetna Paczka.


Baza a jednocześnie magazyn Szlachetnej Paczki mieścił się w sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej Nr 7 na ulicy Ordona 14 w Mławie.

W sobotę i niedzielę 12-13 grudnia wszystkie paczki zostały rozwiezione przez darczyńców i wolontariuszy do wybranych rodzin. Te dni to finał XV edycji tej świątecznej akcji w Polsce, w Mławie Szlachetna Paczka po raz czwarty zorganizowała taką akcję. Dla wszystkich rodzin umieszczonych w bazie potrzebujących znaleźli się darczyńcy, którymi są zarówno osoby fizyczne jak i instytucje. Czasem dzieje się tak, że fundatorzy nie chcą ujawniać swojego nazwiska, czasem wyrażają na to zgodę, podobnie dzieje się w przypadku rodzin, które paczki otrzymują.

Podczas wizyty w magazynie Szlachetnej Paczki, o motywach udziału w akcji opowiedziały Codziennikowi Mławskiemu napotkane akurat dwie szkoły, które takie paczki ufundowały.

– Zespół Placówek Oświatowych Nr 3 w Mławie ufundował paczkę slider2dla wybranej rodziny, chcieliśmy przekazać taki dar serca. W ubiegłym roku takiej akcji w Mławie nie było, ale też ufundowaliśmy trzy paczki dla naszych uczniów i ich rodzin. To wspólna ofiarność nauczycieli, pracowników i rodziców. W tej akcji wybraliśmy z bazy rodzinę z chorym ojcem i dwójką dzieci. Nawet trochę domyślaliśmy się kto to może być, choć do końca nie wiedzieliśmy komu pomagamy. Udało nam się spełnić marzenia. Najbardziej potrzebnym prezentem była pralka, ale były też zabawki, odzież, artykuły i rzeczy przydatne w domu – opowiada dyrektor ZPO Nr 3 w Mławie Elżbieta Bieńkowska.

– Szkoła Podstawowa w Starych Kosinach jest bardzo aktywna, po raz piąty uczestniczymy w Szlachetnej Paczce. Bardzo chętnie w akcję włączyli się nauczyciele, pracownicy, rodzice i uczniowie. Do wspólnej paczki kuchenkę mikrofalową dołożył ksiądz Robert Andrikowski, proboszcz parafii Żurominek.
Razem z nami paczkę dla wybranej rodziny przygotowywali również pracownicy KOMR w Dąbku. Wszystkie prezenty udało nam się zapakować w 34 kartony. Oprócz potrzebnej żywności ,ubrań, środków czystości, mebli, udało nam się spełnić marzenie czteroletniej Klaudii o sukience w różowym kolorze i oczekiwanych zabawkach – opowiadają nauczycielki wraz z panią dyrektor Ewą slider1Kowalską.

– Jestem bardzo wzruszona. Nie spodziewałam się tylu prezentów, nie zasłużyłam na nie. Dobrze że mnie odwiedziliście, bo mnie nikt nie odwiedza – ze wzruszeniem w głosie mówiła pani Dorota, mama czteroletniej Klaudii, do której trafiła paczka ufundowana przez Szkołę Podstawową w Starych Kosinach.

– Jako wyjątkowy przykład spełnienia marzeń w tej edycji jedna z rodzin otrzymała od darczyńcy między innymi opłacenie kursu prawa jazdy, a inna rodzina otrzymała całe umeblowanie i wyposażenie kuchni – opowiada Agnieszka Stęporowska lider rejonu Mława Projektu Szlachetna Paczka.

JK

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x