Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Alsen komputery kasy fiskalne Mława
Logo
meblolux

Piernikowo – Mikołajkowo w Dzierzgowie


sliderDnia 7 grudnia 2015 roku wszyscy uczniowie Szkoły Podstawowej w Dzierzgowie obchodzili Mikołajki. Z tej okazji przedszkolaki z „Akademii Malucha”, uczniowie klas: II b, III oraz członkowie Koła Regionalnego pod opieką nauczycielek Joanny Gąsiorowskiej, Grażyny Rybackiej i Magdaleny Krajewskiej wzięli udział w akcji pieczenia pierników.

Słoneczne ogrody Mława

Dzieci własnoręcznie wyrobiły ciasto z przyniesionych składników, a następnie wałkowały je i wykrawały z niego różne kształty dzięki niezliczonej ilości foremek, co przysporzyło im wiele zabawy. Pełne blaszki gotowych do upieczenia ciasteczek powędrowały do piekarnika, gdzie w okamgnieniu nabierały złocistej barwy. Gdy wypieki zostały wyciągnięte z piekarnika, w całej szkole zaczął unosić się wspaniały aromat pieczonych pierników. Gotowe ciasteczka uczniowie dekorowali różnokolorowymi lukrami i barwnymi posypkami. Zabawa była przednia, a zachwycone dzieci nie mogły doczekać się, żeby spróbować swoich wypieków.

DSCN3464Kolejną niespodzianką, jaka czekała na dzieci było przedstawienie mikołajkowe z udziałem uczniów starszych klas oraz wizyta Świętego Mikołaja. Wszyscy z chęcią pozowali do wspólnego zdjęcia z długo wyczekiwanym gościem oraz z jego pomocnicami. Święty Mikołaj pamiętał o wszystkich grzecznych dzieciach i w nagrodę przyniósł im słodkie prezenty. Ten dzień pełen wrażeń uczniowie naszej szkoły na pewno zapamiętają na długo.

Źródło i zdjęcia: SP w Dzierzgowie

Udostępnij:
Media Expert Mława
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]

KOMENTARZE

1500