Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Przedszkole Mały Żaczek ACK Mława nabór na rok 2017/2018
Logo

Piernikowo – Mikołajkowo w Dzierzgowie


sliderDnia 7 grudnia 2015 roku wszyscy uczniowie Szkoły Podstawowej w Dzierzgowie obchodzili Mikołajki. Z tej okazji przedszkolaki z „Akademii Malucha”, uczniowie klas: II b, III oraz członkowie Koła Regionalnego pod opieką nauczycielek Joanny Gąsiorowskiej, Grażyny Rybackiej i Magdaleny Krajewskiej wzięli udział w akcji pieczenia pierników.

KSP Mława nabór

Dzieci własnoręcznie wyrobiły ciasto z przyniesionych składników, a następnie wałkowały je i wykrawały z niego różne kształty dzięki niezliczonej ilości foremek, co przysporzyło im wiele zabawy. Pełne blaszki gotowych do upieczenia ciasteczek powędrowały do piekarnika, gdzie w okamgnieniu nabierały złocistej barwy. Gdy wypieki zostały wyciągnięte z piekarnika, w całej szkole zaczął unosić się wspaniały aromat pieczonych pierników. Gotowe ciasteczka uczniowie dekorowali różnokolorowymi lukrami i barwnymi posypkami. Zabawa była przednia, a zachwycone dzieci nie mogły doczekać się, żeby spróbować swoich wypieków.

DSCN3464Kolejną niespodzianką, jaka czekała na dzieci było przedstawienie mikołajkowe z udziałem uczniów starszych klas oraz wizyta Świętego Mikołaja. Wszyscy z chęcią pozowali do wspólnego zdjęcia z długo wyczekiwanym gościem oraz z jego pomocnicami. Święty Mikołaj pamiętał o wszystkich grzecznych dzieciach i w nagrodę przyniósł im słodkie prezenty. Ten dzień pełen wrażeń uczniowie naszej szkoły na pewno zapamiętają na długo.

Źródło i zdjęcia: SP w Dzierzgowie

Udostępnij:
Wydawca portalu codziennikmlawski.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczane przez użytkowników. Wszelkie poglądy i treści użytkownicy prezentują w swoim własnym imieniu i na swoją odpowiedzialność. Uwagi do wydawcy prosimy kierować na adres: redakcja@codziennikmlawski.pl

KOMENTARZE

Jeszcze nie ma komentarzy, bądź pierwszy!

avatar
1500
wpDiscuz