Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Mławska akcja przeciw przemocy wobec kobiet


wstążka 9Mławska Komenda Policji, Zespół Ośrodków Wsparcia i młodzież z klas policyjnych zainicjowali w Mławie kampanię przeciwko przemocy wobec kobiet.


Akcja trwała od 25 listopada. W tym czasie uczennice klas policyjnych przypinały mieszkańcom białe wstążeczki i mówiły o akcji. Biała wstążka ma symbolizować przerwania milczenia w kwestii przemocy wobec kobiet. To także bardzo ważny gest a jednocześnie deklaracja wyrzeczenia się stosowania przemocy i zobowiązanie się do reagowania, gdy jest się jej świadkiem. 7 grudnia, podczas finału akcji trwającej od 25 listopada, mieszkańcy miasta, urzędnicy, studenci, nauczyciele, uczniowie, policjanci i wiele innych osób , w geście sprzeciwu wobec przemocy, której ofiarami są kobiety, nosiło białe wstążki.
Finał akcji upamiętnia tragiczne wydarzenia z 6 grudnia 1989 roku, w Montrealu. Tego właśnie dnia, 25- letni Marc Lepine, uzbrojony w broń palną i nóż myśliwski wkroczył do budynku Ecole Politechnique, celując i strzelając do kobiet. Zabił 14 studentek, bo jak twierdził, kobiety nie są godne uczęszczania na uczelnie techniczne.

Tragedie kobiet rozgrywają się jednak najczęściej w ich rodzinnych domach, w których są bite, poniżane, zastraszane i izolowane. Męski głos solidarności z ofiarami oraz wyrażenie zdecydowanego sprzeciwu w kwestii przemocy, to podstawowy cel kampanii. Niezwykle ważna jest także reakcja świadków przemocy. Ukrywanie czy lekceważenie takich zdarzeń, to świadome skazywanie ofiary na dalsze cierpienie.

oprac. JK
Źródło KPP Mława

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
1 Komentarz
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
staton
staton
8 lata temu

Bardzo szczytna akcja i popieram ją z całego serca. Ale jednocześnie jako mężczyzna czuję się dyskryminowany i pragnę by akcja objęła również przemoc wobec mężczyzn, bo takich również nie brakuje, a niby czym oni się różnią od bitych kobiet. Dodatkowo proponuję nią objąć bitych policjantów i biznesmenów oraz……cyganów.

1
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x