Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Przedszkole Mały Żaczek ACK Mława nabór na rok 2017/2018
Logo

Edukacyjna wycieczka do Warszawy Gimnazjalistów z „Dwójki”


sliderW piękny słoneczny grudniowy dzień 2015r młodzież z Gimnazjum nr 2 w Mławie wybrała się na wycieczkę autokarową. Pojechali do Centrum Olimpijskiego, na Stadion Narodowy w Warszawie, a także do Teatru Komedia na sztukę „Klejnoty”

KSP Mława nabór

W aktywny sposób uczniowie Gimnazjum nr 2 w Mławie rozpoczęli swoją naukową wycieczkę po Warszawie w Centrum Olimpijskim. Poznali pojęcie fair play, zastanawiali się nad jego genezą, sięgając aż do czasów kodeksów rycerskich, baśni angielskich. Analizowali znaną ideę barona Pierre’a de Coubertina, który podkreślał, że liczy się nie tylko zwycięstwo, a również sam udział w zawodach.

Poznali przykłady znakomitych polskich sportowców, którzy są laureatami krajowych i międzynarodowych konkursów fair play. Zobaczyli osiągnięcia sławnych olimpijczyków między innymi : Adama Małysza, Roberta Kubicy, Tomasza Adamka, Roberta Korzeniowskiego. Na przykładach z życia codziennego uczniowie opowiadali czym dla nich jest czysta, uczciwa walka oparta na szlachetnych ideałach.

Głównym celem lekcji było uzmysłowienie młodemu człowiekowi, że fair play to nie tylko zasada obowiązująca w sporcie, ale również w naszym codziennym życiu: w szkole, w rodzinie, wśród kolegów i przyjaciół.

Podczas zwiedzania stadionu każdy miał szansę poczuć się jak kibic, sprawdzając niezwykłą akustykę stadionu, zwiedzając szatnię, w której do meczów Mistrzostw Europy przygotowywali się Cristiano Ronaldo, czy Robert Lewandowski, pomieszczenia w których urzędują przedstawiciele klubów czy federacji, loże dla vipów oraz ogromne centrum prasowe.

Ostatnim punktem był pobyt w Teatrze Komedia na sztuce pt. „Klejnoty”. Celem było stworzenie warunków do bezpośredniego obcowania ze sztuką. Odpowiednia scenografia, gra aktorów i teatralna atmosfera zrobiły ogromne wrażenie na młodych gimnazjalistach.

Takie „lekcje” przynoszą wiele korzyści naszym uczestnikom. Wiedzę, nowe przyjaźnie i doświadczenia, umiejętność współdziałania w grupie, uczą też pokonywania trudności… już w klasie pierwszej Gimnazjum nr 2 w Mławie.

Wycieczka odbyła się w ramach realizacji podstawy programowej z języka polskiego, wos-u, historii oraz wychowania fizycznego.

źródło: Gimnazjum nr 2 w Mławie

Udostępnij:
Wydawca portalu codziennikmlawski.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczane przez użytkowników. Wszelkie poglądy i treści użytkownicy prezentują w swoim własnym imieniu i na swoją odpowiedzialność. Uwagi do wydawcy prosimy kierować na adres: redakcja@codziennikmlawski.pl

KOMENTARZE

Jeszcze nie ma komentarzy, bądź pierwszy!

avatar
1500
wpDiscuz