Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Jestem w sile wieku z przewagą wieku – tak o sobie mówi aktorka – Zofia Czerwińska.


16W sali na piętrze Miejskiej Biblioteki Publicznej im. B. Prusa w Mławie, w czwartek 3 grudnia br. odbyło się piąte, ostatnie już spotkanie z cyklu „Spotkań z pasjami, Akcja: e-motywacja”. Przypomnijmy: były to spotkania ze specjalnymi gośćmi online na żywo w formie wideokonferencji.

W czwartek takim gościem była Zofia Czerwińska oraz stały gość specjalny  – psycholog, Tomasz Kozłowski. Spotkanie jak zawsze prowadził Kamil Milczarek.

– Poznanianka, aktorka teatralna i filmowa, charyzmatyczna, pełna energii, słynie z niebanalnego poczucia humoru a jednocześnie dystansu do siebie. Wzięła udział w ponad 300 produkcjach  filmowych i teatralnych. Miłośniczka zwierząt, zwolenniczka nowych technologii, aktywnie spędza czas – tak o gościu specjalnym opowiadała Dyrektor Maria Świtoń.  „Nie nudzę się ze sobą” – to temat wiodący spotkania, które rozpoczęło się od rozmowy z Tomaszem Kozłowskim. – Wcale nie trzeba robić jakichś wielkich rzeczy, żeby czuć się zadowolonym. Bogatym nie jest ten, który ma wszystko albo bardzo dużo, ale ten, któremu wystarcza to, co ma – mówił psycholog. Pan Tomasz przedstawił rodzaje samotności oraz sposoby radzenia sobie z nią. Tematem rozmowy był też altruizm. – Pomoc drugiemu człowiekowi nigdy nie przełoży się na pieniądze, bo emocji i zadowolenia z siebie nie da się po prostu kupić – podkreślił psycholog.

Pani Zofia Czerwińska na spotkanie dotarła samochodem i z psem. Sama prowadzi samochód, obsługuje smartfona i korzysta z Internetu. – Świat idzie do przodu i ja razem z nim – mówiła Pani Zofia. – Co prawda jest typem samotnika, ale na pewno nigdy nie czuję się samotna – zdradziła. Aktorka opowiadała o zwierzętach i o tym, jaką rolę odgrywają w jej życiu. – Dla mnie zwierzęta to jest, nie powiem całe moje życie, ale połowa na pewno – mówiła.

Niespodzianką podczas wideokonferencji był występ zespołu Cała Praga Śpiewa, który w swojej twórczości  odwołuje się do miejskiego folkloru, śpiewając przedwojenne szlagiery, piosenki przekazywane z pokolenia na pokolenie, a także słynne niegdyś przeboje i przyśpiewki o Warszawie. Na koniec – Kamil Milczarek przedstawił osoby, z którymi pracuje przy realizacji programu.

Projekt Fundacji Orange bardzo podobał się uczestnikom spotkań w mławskiej bibliotece. – Kiedy będzie realizowany następny? – pytali.

RK

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]

KOMENTARZE

avatar
1500