Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Wzmożone kontrole trzeźwości w najbliższy poniedziałek


trzeźwoscKolejna akcja policji na drogach. W poniedziałek 7 grudnia nasilone kontrole drogowe na drogach całego powiatu w ramach akcji „Alkohol i narkotyki”.


Mławska policja zapowiada kolejne, nasilone działania prewencyjno-kontrolne pn. „Alkohol i narkotyki” na drogach całego powiatu. W akcji wezmą udział policjanci ruchu drogowego, ogniwa patrolowo – interwencyjnego oraz posterunki policji w gminach. Tym razem akcja rozpocznie się w najbliższy poniedziałek i potrwa całą dobę.

Celem akcji prowadzonej na terenie całego kraju jest skontrolowanie jak największej liczby kierowców. Wykorzystane będą tzw. szybkie testy, w celu ujawniania i eliminowanie z ruchu kierujących pojazdami znajdujących się pod działaniem alkoholu lub środka zmieniającego świadomość.

Działania będą miały charakter międzynarodowy i prowadzone będą na terenie krajów europejskich należących do TISPOL (European Traffic Police Network) – to międzynarodowe stowarzyszenie zrzeszające policje drogowe. Celem organizacji jest troska o bezpieczeństwo na drogach i przeciwdziałanie wszelkim zagrożeniom w transporcie. TISPOL podejmuje również działania zmierzające do ujednolicenia przepisów prawa drogowego we wszystkich krajach Unii Europejskiej. Stowarzyszenie TISPOL organizuje i koordynuje coroczne kampanie w całej Europie. Kampanie te związane są z priorytetami wyznaczonymi przez Komisję Europejską, tj.: „Excess speed” – przeciwdziałanie przekraczaniu prędkości, „Seatbelt” – propagowanie stosowania pasów bezpieczeństwa, „AD – Alkohol & drugs” – przeciwdziałanie nietrzeźwości i kierowaniu pod wpływem środków działających podobnie do alkoholu, „Mermaid” – działania związane z transportem ciężarowym i autobusowym.

Oprac. JK
Źródło: WRD KWP zs. w Radomiu/ A.P

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x