Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Czy mławski policjant przekroczył swoje uprawnienia?


kontrola

fot. ilustracyjne

elektryk Mława
Reklama


Według relacji jednego z naszych lokalnych przedsiębiorców, 3 grudnia br. funkcjonariusz mławskiej policji podczas pełnienia służby na DK nr 7 w obrębie Mławy, uderzył go podczas czynności kontrolnych.

– W dniu wczorajszym przyjąłem ustne zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa przekroczenia uprawnień przez funkcjonariusza publicznego polegającego na spowodowaniu podczas kontroli drogowej lekkiego uszczerbku na zdrowiu osoby dokonującej zgłoszenia. Zgodnie z wnioskiem zgłaszającego, zawiadomienie przesłałem Prokuraturze Okręgowej w Płocku, celem przekazania go do prowadzenia przez inną prokuraturę. Pozostawienie decyzji prokuraturze okręgowej to zwykle stosowana praktyka, chodzi o to, aby uniknąć podejrzeń o stronniczość – informuje Marcin Bagiński Prokurator Rejonowy w Mławie.

– Na wniosek funkcjonariusza, Komenda Powiatowa Policji w Mławie wszczęła postępowanie karne w stosunku do tego kierowcy o znieważenie policjanta pełniącego służbę i naruszenie jego nietykalności cielesnej. Równolegle rozpoczęło się postępowanie w trybie skargowym. Jest to postępowanie wewnętrzne, prowadzi je komendant powiatowy KPP Mława. W przypadku uznania, że funkcjonariusz działał niezgodnie z przepisami, skutkuje to odpowiedzialnością dyscyplinarną. Na tym etapie nie ma podstaw do zawieszenia policjanta w czynnościach – o zdarzeniu wypowiada się zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Mławie nadkom. Krzysztof Hincman.

JK

Jak widać ocena zdarzenia przez kierowcę i mławską policję są krańcowo odmienne. Czy w efekcie postępowań w sprawie przekroczenia uprawnień i w sprawie znieważenia policjanta w sądzie znajdą się dwie sprawy – przeciw kierowcy i przeciw policjantowi? I co ustali mławski Komendant Powiatowy Policji w sprawie skargi na policjanta? Będziemy o tym jeszcze pisać.

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
9 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
Czytelnik
Czytelnik
4 lata temu

w pojazdach policji powinna znajdować się kamera dokumentująca zdarzenie zatrzymania wtedy nie było by wątpliwości po czyjej stronie jest prawda. Ale co do mławskiej drogówki mam też zastrzeżenia wychodzą z założenia że zatrzymanie musi zakończyć się nałożeniem mandatu karnego.

staton
staton
4 lata temu

Trochę w tym winy organizacji służby. Przepisy pozwalają by służbę patrolowa pełnił pojedynczy funkcjonariusz ale określają również na jakich zasadach ma się to odbywać. Wszystko między innymi celem uniknięcia opisanych w artykule informacji. Mam nadzieję że Pan Komendant wyciągnie nauczkę z tego zajścia.

kasandra
kasandra
4 lata temu

Nie mławski przedsiębiorca, a mławski pseudo biznesmen. Są oni typowymi cwaniaczkami, uważają, że wszystko im wolno, bo kasa rządzi, a na prawdziwym biznesie znają się jak ta jedna na gwiazdach, inteligencji nie mają za grosz. Szkoda tylko, że nie noszą już białych skarpetek frote do ciemnych garniturów, bo byliby z daleka rozpoznawalni i każdy miałby do nich odpowiedni stosunek i traktowałby ich z przymrużeniem oka.

gość
gość
4 lata temu

Mławski przesiębiorca jest z automatu podejrzany, to sie nalezało

dociekliwy
dociekliwy
4 lata temu

Coś nie chce mi śię wierzyć że policjant uderzył tego gościa.Podejrzewam że to jest zemsta za zatrzymanie. Bo jak to mozna zatrzymać tych pseudo vipów!!!

Dawid
Dawid
4 lata temu

Podczas przesłuchania świadka wypadku śmiertelnego w Załężu policjanci z Mławy pobili tego świadka .Świadkowie pobicia zeznali przeciwko policji.Dzieło się to 2 grudnia.

Mla
Mla
4 lata temu

Policjant dołożył kierowcy? pewnie za wolno wyciągał dokumenty i nie trzymał przy tym rąk na kierownicy? to jakiś mławski brudny harry

zeus
zeus
4 lata temu

Na tym łańcuchu to palikuje, nie krowę a władzę naszą ukochaną.

...
...
4 lata temu

No to prawdziwy „biznesmen” – agresor :D, a może to ten co ma gruby złoty łańcuch, na którym krowę można palikować, a komóra droższa od fury 😀

9
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x