Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Czy mławski policjant przekroczył swoje uprawnienia?


kontrola

fot. ilustracyjne

Według relacji jednego z naszych lokalnych przedsiębiorców, 3 grudnia br. funkcjonariusz mławskiej policji podczas pełnienia służby na DK nr 7 w obrębie Mławy, uderzył go podczas czynności kontrolnych.

– W dniu wczorajszym przyjąłem ustne zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa przekroczenia uprawnień przez funkcjonariusza publicznego polegającego na spowodowaniu podczas kontroli drogowej lekkiego uszczerbku na zdrowiu osoby dokonującej zgłoszenia. Zgodnie z wnioskiem zgłaszającego, zawiadomienie przesłałem Prokuraturze Okręgowej w Płocku, celem przekazania go do prowadzenia przez inną prokuraturę. Pozostawienie decyzji prokuraturze okręgowej to zwykle stosowana praktyka, chodzi o to, aby uniknąć podejrzeń o stronniczość – informuje Marcin Bagiński Prokurator Rejonowy w Mławie.

– Na wniosek funkcjonariusza, Komenda Powiatowa Policji w Mławie wszczęła postępowanie karne w stosunku do tego kierowcy o znieważenie policjanta pełniącego służbę i naruszenie jego nietykalności cielesnej. Równolegle rozpoczęło się postępowanie w trybie skargowym. Jest to postępowanie wewnętrzne, prowadzi je komendant powiatowy KPP Mława. W przypadku uznania, że funkcjonariusz działał niezgodnie z przepisami, skutkuje to odpowiedzialnością dyscyplinarną. Na tym etapie nie ma podstaw do zawieszenia policjanta w czynnościach – o zdarzeniu wypowiada się zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Mławie nadkom. Krzysztof Hincman.

JK

Jak widać ocena zdarzenia przez kierowcę i mławską policję są krańcowo odmienne. Czy w efekcie postępowań w sprawie przekroczenia uprawnień i w sprawie znieważenia policjanta w sądzie znajdą się dwie sprawy – przeciw kierowcy i przeciw policjantowi? I co ustali mławski Komendant Powiatowy Policji w sprawie skargi na policjanta? Będziemy o tym jeszcze pisać.

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]

9
KOMENTARZE

avatar
1500
Czytelnik
Gość
Czytelnik

w pojazdach policji powinna znajdować się kamera dokumentująca zdarzenie zatrzymania wtedy nie było by wątpliwości po czyjej stronie jest prawda. Ale co do mławskiej drogówki mam też zastrzeżenia wychodzą z założenia że zatrzymanie musi zakończyć się nałożeniem mandatu karnego.

staton
Gość
staton

Trochę w tym winy organizacji służby. Przepisy pozwalają by służbę patrolowa pełnił pojedynczy funkcjonariusz ale określają również na jakich zasadach ma się to odbywać. Wszystko między innymi celem uniknięcia opisanych w artykule informacji. Mam nadzieję że Pan Komendant wyciągnie nauczkę z tego zajścia.

kasandra
Gość
kasandra

Nie mławski przedsiębiorca, a mławski pseudo biznesmen. Są oni typowymi cwaniaczkami, uważają, że wszystko im wolno, bo kasa rządzi, a na prawdziwym biznesie znają się jak ta jedna na gwiazdach, inteligencji nie mają za grosz. Szkoda tylko, że nie noszą już białych skarpetek frote do ciemnych garniturów, bo byliby z daleka rozpoznawalni i każdy miałby do nich odpowiedni stosunek i traktowałby ich z przymrużeniem oka.

gość
Gość
gość

Mławski przesiębiorca jest z automatu podejrzany, to sie nalezało

dociekliwy
Gość
dociekliwy

Coś nie chce mi śię wierzyć że policjant uderzył tego gościa.Podejrzewam że to jest zemsta za zatrzymanie. Bo jak to mozna zatrzymać tych pseudo vipów!!!

Dawid
Gość
Dawid

Podczas przesłuchania świadka wypadku śmiertelnego w Załężu policjanci z Mławy pobili tego świadka .Świadkowie pobicia zeznali przeciwko policji.Dzieło się to 2 grudnia.

Mla
Gość
Mla

Policjant dołożył kierowcy? pewnie za wolno wyciągał dokumenty i nie trzymał przy tym rąk na kierownicy? to jakiś mławski brudny harry

zeus
Gość
zeus

Na tym łańcuchu to palikuje, nie krowę a władzę naszą ukochaną.

...
Gość
...

No to prawdziwy „biznesmen” – agresor :D, a może to ten co ma gruby złoty łańcuch, na którym krowę można palikować, a komóra droższa od fury 😀