Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Warsztaty poetyckie z Arturem Nowaczewskim. Gimnazjum nr 2


slider-warsztaty-poetyckieW piątek 27 listopada w Gimnazjum nr 2 w Mławie odbyły się warsztaty poetyckie zorganizowane przez bibliotekę szkolną dla grupy uczniów z poetą i krytykiem Arturem Nowaczewskim.


Zajęcia zrealizowano  w ramach Projektu Artystycznie Energetyczna Mława, współfinansowanym z Programu Mikrowsparcie MDK. Warsztaty przeprowadzone zostały    z udziałem pana Jarosława Trześniewskiego – Kwietnia.

Artur Nowaczewski – podróżnik, poeta, krytyk literacki, związany z czasopismem „Topos”, pochodzi z Gdańska, obecnie mieszka w Gdyni.

Jest doktorem nauk humanistycznych, pracuje jako adiunkt w Zakładzie Antropologii Literatury i Krytyki Artystycznej na UG. Wiersze, recenzje, szkice krytyczne publikował  m.in. we „Frondzie”, „Przeglądzie Politycznym”, „Arcanach”, magazynie polsko-niemieckim „Dialog”, „30 Dniach”, „Gościu Niedzielnym”, „Lampie”, „Studium”, „Ha!arcie”. Wydał arkusz poetycki „Wyrywki” (2002), tomiki wierszy „Commodore 64” (2005) i „Elegia dla Iana Curtisa” (2010), książkę historycznoliteracką „Trzy miasta, trzy pokolenia” (2006). Jego publikacje tłumaczono na język czeski i niemiecki.

W czasie zajęć uczniowie dowiedzieli się, czym jest poezja.  Pod kierunkiem artysty napisali własne prace. Każdy miał za zadanie napisać krótkie wspomnienia wyrażając swoje emocje    i przeżycia w dowolnej formie. Ponadto uczestnicy nauczyli się trafnie rozpoznawać różne style poetyckie. Prowadzący zajęcia ocenili prace uczniów, podkreślając dużą wrażliwość młodzieży, dojrzałość obserwacji, doświadczenie czasu i umiejętność przeżywania poezji.

W podsumowaniu pan Artur Nowaczewski podkreślił, że uczestnicy warsztatów posiadają duży potencjał, o czym świadczy praca napisana przez uczennicę klasy 2 e  – Natalię Skowrońską, która  zostanie opublikowana w tomiku poezji.

Źródło i zdjęcia: Gimnazjum nr 2 w Mławie

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x