Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

To pan prezentuje chamstwo, pospólstwo i warcholstwo


fot2Nie słabną emocje wokół sporu, jaki na listopadowej sesji Rady Gminy Wieczfnia Kościelna wywiązał się pomiędzy przedsiębiorcą branży drobiarskiej Witoldem Ludwińskim a radnymi.

Na wspomnianej sesji rada zajmowała się odpowiedzią na skargę złożoną właśnie przez pana Witolda Ludwińskiego do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego, a dotyczącą uchwalonego studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego gminy Wieczfnia Kościelna. Wówczas to Witold Ludwiński przy okazji dyskusji skrytykował ograniczenia zapisane w studium nie pozwalające na rozwój jego hodowli, padły też między innymi zwroty o bałaganie w gminie i nieprzyjemnych zapachach.

Na sesji rady gminy w dniu 1 grudnia br. Witold Ludwiński ponownie powrócił do wydarzeń listopadowej sesji.
– Bardzo bym prosił panią protokolantkę, żeby pisać dokładnie protokół. W protokole było to, co państwo chcieliście zawrzeć, a nie to, co tak naprawdę powinno być. Pani protokolantka też powinna zapisać, że gdy usiadłem na swoje miejsce, to przewodniczący powiedział „dosyć pańskiego smrodu”. Ripostowałem wtedy, że ja stojąc tutaj poczułem zapach krowy – przedstawiał swoją ocenę Witold Ludwiński.

W końcówce wystąpienia doszło do ostrej wymiany zdań z radnym Marcinem Krystkiem, który na poprzedniej sesji negował wypowiedź Ludwińskiego o brudzie i bałaganie w gminie.

– Odwiedziłem Uniszki Gumowskie, u pana na podwórku byłem i mam materiał fotograficzny. Proszę pana przewodniczącego, by zwrócić uwagę panu radnemu, żeby nie przeszkadzał. Później jak będzie chciał, może się wypowiedzieć. Wtedy nie będzie tego chamstwa (radny nagrywał wypowiedź Witolda Ludwińskiego i w kilku momentach głośno komentował – red.) – zakończył Witold Ludwiński.

– Ja się do pana grzecznie zwracam i proszę o wzajemny szacunek, niech pan nie ubliża. To pan prezentuje chamstwo, pospólstwo i warcholstwo. I nie życzę sobie, żeby pan się zbliżał kiedykolwiek do mojej rodziny, bo zgłoszę to na policję – ripostował radny Marcin Krystek.

JK

O skomentowanie całej sytuacji poprosiliśmy przewodniczącego Rady Gminy Wieczfnia Kościelna Tadeusza Sieńskiego.

– Uważam, że na listopadowej sesji nikt nie obraził pana Ludwińskiego. Nie zgadzam się z sugestią, że protokół z poprzedniej sesji jest tendencyjny, protokolantka zapisała to, co zdążyła. W najbliższym czasie sesje będziemy nagrywać. Zachowaniem pana Ludwińskiego jestem zdegustowany. To prowokowanie radnych – ocenia sytuację na sesji Tadeusz Sieński.

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]

10
KOMENTARZE

avatar
1500
Krzysztof Bruździak
Gość
Krzysztof Bruździak

Ciąg dalszy nastąpił w dniu 29 grudnia b.r na sesji Rady Gminy Wieczfnia Kościelna
łącznie z ciekawą prezentacją zdjęć,stanowisk i wypowiedziami dyskutantów na ten
temat i z zaskakującym finałem,po którym chyba trochę opadną dotychczasowe emocje.

czytelnik
Gość
czytelnik

Proszę zajrzeć na listę IPN tam też znajduje się nazwiska pana L. jako współpracownika ale te czasy już chyba się skończyły. Smród z kurników dochodzi już do Mławy starczy tego, są tysiące hektarów nieużytków i tam można budować kurniki a nie ludziom pod nos a samemu jak najdalej od smrodu.

Kolesiostwo
Gość
Kolesiostwo

Do AG. My po prostu piszemy o tym co Nas interesuje a nie o tym co jest tu napisane. Mamy jednak nadzieje, ze dziennikarze z tego portalu nie odpuszczą tematu powiadamiając Nas tylko o jego rozstrzygnięciu a nie zakulisowych rozgrywkach.

AG
Gość
AG

A teraz to rozumiem. Na pewno redakcji uda się zaprosić kandydatów na dyrektora na rozmowę o zakulisowych rozgrywkach. życzę powodzenia

AG
Gość
AG

Ludzie czy wy w ogóle czytaliście o czym tu jest napisane? jaki ma to związek z konkursem w hali sportowej, oświećcie mnie! co do kłótni, to prowadzący obrady nie powinien dopuścić. ciekawe czy protokolantka zdążyła zanotować, bo znów będą pretensje

dociekliwy
Gość
dociekliwy

Według wcześniejszej wypowiedzi p.Gutowskiej hala została w dobrych rękach czyli p.Kwiatek. Ta pani pracuje tam od poczatku i wie jak to funkcjonuje. Dać jej dodatek funkcyjny i po kłopocie oczywiście jak się zgodzi. Ale wiadomo że to nierealne bo ŻIĘĆ czeka!!!!!!

...
Gość
...

Ok, zgadza się, te konkursy na stołki to parodia.
Ciekawi mi zaś fakt, na co tam dyrektor w tej hali???
Cóż tam za imprezy się odbywają i czym dyrektor w tak olbrzymiej hali się zajmuje???
Jaką ma odpowiedzialność i jakie zadania do wypełnienia???
Czy to jest stworzone stanowisko dla „kolesi”???, no tak mi to wygląda.
Czy tą halą nie mógłby się zajmować dyrektor MOSIR???

Paranienormalni
Gość
Paranienormalni

Hala jest pod Powiat, MOSiR pod Miasto.

Kolesiostwo
Gość
Kolesiostwo

Prosze o uważne śledzenie konkursu na dyrektora MHS. Szczególnie jest to apel do dziennikarzy portalu, żeby na bierząco kontrolowali wydarzenia z nim związane. Moze wreszcie skończymy z PSLowskimi krypto demokratycznymi wyborami. Prosze w ramach pracy dziennikarskiej przepytać kandydatów z zakresu znajomosci prawa określonego w konkursie i sprawdzenia ich wiedzy merytorycznej.

dociekliwy
Gość
dociekliwy

Brawo p.Marcinie nie dać się zastraszyć. Trzeba im uświadamiać że mając pieniądze nie wszystko im wolno!