Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Pierwsze takie rozwiązanie w województwie mazowieckim


DSC_0001W gminie Wieczfnia Kościelna od nowego roku  mieszkańcy będą mogli ubiegać się o dotację na inwestycje chroniące środowisko. Najbardziej popularnym tego typu działaniem jest budowa oczyszczalni przydomowych. I właśnie wsparcie takich działań ma umożliwić podjęta na ostatniej sesji rady uchwała.


– Ustawa prawo ochrony środowiska daje możliwość samorządom ustalenia trybu udzielania dotacji na inwestycje z zakresu ochrony środowiska. Dotychczas Regionalna Izba Obrachunkowa (organ kontrolujący gospodarkę finansową samorządów – red.) inaczej widziała możliwość wspierania inwestycji ochrony środowiska. Projekt uchwały uzgodniliśmy z RIO i jest to pierwsze takie rozwiązanie w województwie mazowieckim – uzasadniał projekt uchwały wójt Jan Warecki.

Uchwała podjęta na sesji w dniu 30 listopada br. przez radę gminy, aby być obowiązującą, musi zostać jeszcze zaopiniowana przez Prezesa Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów oraz Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi, ze względu na to, że stanowi pomoc publiczną.

Regulamin udzielania dotacji przewiduje jej wysokość w kwocie 1000 zł, niezależnie od wartości inwestycji. Termin składania wniosków określa wójt podając termin do publicznej wiadomości. Złożone wnioski rozpatrywane będą w kolejności złożenia, zostaną poddane ocenie. Postępowanie kończy się podpisaniem umowy, a po zakończeniu inwestycji rozliczeniem. Środki na dotacje zostaną zaplanowane każdorazowo w budżecie gminy.

JK

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
3 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
zielony
zielony
8 lata temu

Oby się nie skończyło tak, jak w Mławie z dopłatami do eternitu. Czyli na dużej propagandzie a żadnych pieniądzach.

As
As
8 lata temu
Reply to  zielony

pieniądze i tak są symboliczne. zależy od oczyszczalni ale to może 10 – 20% kosztów. A procedur …

AS
AS
8 lata temu

Hipokryzja. Ludziom będą wciskać kasę na inwestycje a sami będą budować wielkoobszarowe fermy.

3
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x