Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Wyszyny Kościelne. „Mój pierwszy wiersz” – konkurs poetycki w Szkole Podstawowej


podsumowanie160 lat temu, 26 listopada 1855r. zmarł jeden z najpopularniejszych poetów epoki romantyzmu – Adam Mickiewicz. Z tej okazji w naszej szkole odbył się konkurs poetycki zatytułowany „Mój pierwszy wiersz”. Konkurs został zorganizowany we współpracy z Gminną Biblioteką Publiczną w Stupsku, pod patronatem Wójta Gminy Stupsk – fundatora nagród dla uczestników konkursu. Zadaniem uczniów było napisanie dwóch wierszy na dowolny temat.

Uczestnicy zaprezentowali swoje utwory poetyckie w dwóch kategoriach – kategoria I – uczniowie klasy III i IV oraz kategoria II – uczniowie klasy V i VI. Specjalnymi gośćmi uroczystości byli: p. Wójt Jacek Świderski, p. Hanna Jolanta Wiśniewska, p. Dariusz Węcławski – dyrektor Krajowego Ośrodka Mieszkalno – Rehabilitacyjnego dla chorych na SM oraz p. Bożena Kwiatek – dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej w Stupsku.

Uczestnicy konkursu oceniani byli przede wszystkim pod kątem umiejętności poetyckich oraz wyrazistości artystycznej prezentowanego utworu. W skład jury wchodziły następujące osoby: P. Jacek świderski – wójt Gminy Stupsk, p. Jacek Wiśniewski – dyrektor naszej szkoły, p. Dariusz Węcławski – poeta i dyrektor ośrodka w Dabku, p. Hanna Jolanta Wiśniewska – poetka, p. Bożena Kwiatek – dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej w Stupsku oraz p. Sergiusz Skrobiński – poeta i nauczyciel naszej szkoły.

Uroczystość rozpoczęła się od prezentacji uczniów. Następnie szkolna publiczność wybrała najciekawszą prezentację wiersza – nagrodę publiczności zdobyła uczennica klasy V – Otylia Smolińska. Zgromadzeni na konkursie rodzice, nauczyciele i uczniowie mieli również przyjemność poznać ciekawostki z życia i twórczości Adama Mickiewicza przedstawione w formie prezentacji multimedialnej przygotowanej przez p. Annę Sowę – Matalińską – główną organizatorkę konkursu. Wystąpili również uczniowie klasy V i VI – przedstawili inscenizację bajki Adama Mickiewicza pt. „Przyjaciele”. Wszyscy widzowie docenili brawami odtwórców roli Mieszka, Leszka i niedźwiedzia- czyli Jakuba Browarka, Kacpra Rejniaka, Jakuba Kruszyńskiego oraz Otylię Smolińską, która opowiadała bajkę. Po występach uczniów swoją twórczość zaprezentowali zaproszeni poeci – p. Hanna Jolanta Wiśniewska, p. Dariusz Węcławski, p. Sergiusz Skrobiński oraz organizatorka konkursu – p. Anna Sowa – Matalińska.

Na zakończenie imprezy przyznano nagrody ufundowane przez Wójta Gminy Stupsk – p. Jacka Świderskiego oraz wręczono dyplomy. „Wszyscy młodzi poeci zasługują na uznanie i szacunek, tym bardziej, że ich twórczość jest dowodem wysokiej wrażliwości artystycznej” – mówił p. Jacek Świderski podczas wręczania nagród. Komisja konkursowa przyznała  następujące miejsca w konkursie poetyckim:

Kategoria I – miejsce I – Wiktoria Lis, miejsce II – Wiktoria Zaborowska, miejsce III – Jakub Rejniak, miejsce IV – Małgorzata Kurzynka, miejsce V – Przemysław Jaworski

Kategoria II – miejsce I – Julia Matalińska, miejsce II – Jakub Chełstowski, miejsce III – Otylia Smolińska, miejsce IV – Weronika Gręda.

Brawa dla wszystkich uczestników!

Utwory poetyckie dzieci zostały wydrukowane w wersji komputerowej, oprawione i złożone w Tomik Poezji Dziecięcej pt. „Mój pierwszy wiersz”. Będą stanowić dodatkową pozycję literacką w gminnej i szkolnej bibliotece. Zapraszamy do lektury!

Źródło i zdjęcia: SP w Wyszynach Kościelnych

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]

KOMENTARZE

avatar
1500