Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Szymon Chmielewski Michał Pol kandydat do Rady Miasta Mława wybory samorządowe 2018
Logo
Grażyna Zakrzewska
Szpulka Mława tkaniny pasmanteria dodatki krawieckie nowo otwarty sklep

Wyszyny Kościelne. „Mój pierwszy wiersz” – konkurs poetycki w Szkole Podstawowej


podsumowanie160 lat temu, 26 listopada 1855r. zmarł jeden z najpopularniejszych poetów epoki romantyzmu – Adam Mickiewicz. Z tej okazji w naszej szkole odbył się konkurs poetycki zatytułowany „Mój pierwszy wiersz”. Konkurs został zorganizowany we współpracy z Gminną Biblioteką Publiczną w Stupsku, pod patronatem Wójta Gminy Stupsk – fundatora nagród dla uczestników konkursu. Zadaniem uczniów było napisanie dwóch wierszy na dowolny temat.

Marek Kiełbiński kandydatna burmistrza Mławy PiS

Uczestnicy zaprezentowali swoje utwory poetyckie w dwóch kategoriach – kategoria I – uczniowie klasy III i IV oraz kategoria II – uczniowie klasy V i VI. Specjalnymi gośćmi uroczystości byli: p. Wójt Jacek Świderski, p. Hanna Jolanta Wiśniewska, p. Dariusz Węcławski – dyrektor Krajowego Ośrodka Mieszkalno – Rehabilitacyjnego dla chorych na SM oraz p. Bożena Kwiatek – dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej w Stupsku.

Uczestnicy konkursu oceniani byli przede wszystkim pod kątem umiejętności poetyckich oraz wyrazistości artystycznej prezentowanego utworu. W skład jury wchodziły następujące osoby: P. Jacek świderski – wójt Gminy Stupsk, p. Jacek Wiśniewski – dyrektor naszej szkoły, p. Dariusz Węcławski – poeta i dyrektor ośrodka w Dabku, p. Hanna Jolanta Wiśniewska – poetka, p. Bożena Kwiatek – dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej w Stupsku oraz p. Sergiusz Skrobiński – poeta i nauczyciel naszej szkoły.

Uroczystość rozpoczęła się od prezentacji uczniów. Następnie szkolna publiczność wybrała najciekawszą prezentację wiersza – nagrodę publiczności zdobyła uczennica klasy V – Otylia Smolińska. Zgromadzeni na konkursie rodzice, nauczyciele i uczniowie mieli również przyjemność poznać ciekawostki z życia i twórczości Adama Mickiewicza przedstawione w formie prezentacji multimedialnej przygotowanej przez p. Annę Sowę – Matalińską – główną organizatorkę konkursu. Wystąpili również uczniowie klasy V i VI – przedstawili inscenizację bajki Adama Mickiewicza pt. „Przyjaciele”. Wszyscy widzowie docenili brawami odtwórców roli Mieszka, Leszka i niedźwiedzia- czyli Jakuba Browarka, Kacpra Rejniaka, Jakuba Kruszyńskiego oraz Otylię Smolińską, która opowiadała bajkę. Po występach uczniów swoją twórczość zaprezentowali zaproszeni poeci – p. Hanna Jolanta Wiśniewska, p. Dariusz Węcławski, p. Sergiusz Skrobiński oraz organizatorka konkursu – p. Anna Sowa – Matalińska.

Na zakończenie imprezy przyznano nagrody ufundowane przez Wójta Gminy Stupsk – p. Jacka Świderskiego oraz wręczono dyplomy. „Wszyscy młodzi poeci zasługują na uznanie i szacunek, tym bardziej, że ich twórczość jest dowodem wysokiej wrażliwości artystycznej” – mówił p. Jacek Świderski podczas wręczania nagród. Komisja konkursowa przyznała  następujące miejsca w konkursie poetyckim:

Kategoria I – miejsce I – Wiktoria Lis, miejsce II – Wiktoria Zaborowska, miejsce III – Jakub Rejniak, miejsce IV – Małgorzata Kurzynka, miejsce V – Przemysław Jaworski

Kategoria II – miejsce I – Julia Matalińska, miejsce II – Jakub Chełstowski, miejsce III – Otylia Smolińska, miejsce IV – Weronika Gręda.

Brawa dla wszystkich uczestników!

Utwory poetyckie dzieci zostały wydrukowane w wersji komputerowej, oprawione i złożone w Tomik Poezji Dziecięcej pt. „Mój pierwszy wiersz”. Będą stanowić dodatkową pozycję literacką w gminnej i szkolnej bibliotece. Zapraszamy do lektury!

Źródło i zdjęcia: SP w Wyszynach Kościelnych

Udostępnij:
Henryk Antczak
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]

KOMENTARZE

1500