Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Tomasz Gralewicz Jerzy Rakowski kandydat do Rady Powiatu Mławskiego wybory samorządowe 2018
Logo
Agnieszka Ewa Rychcik-Nowakowska
Szpulka Mława tkaniny pasmanteria dodatki krawieckie nowo otwarty sklep

Dzień czerwonej wstążki – Światowy Dzień AIDS


aidsŚwiatowa Organizacja Zdrowia (WHO) ustanowiła 1 grudnia Światowym Dniem AIDS.

Marek Kiełbiński kandydatna burmistrza Mławy PiS

Naukowcom od 30 lat nie udaje się opracować szczepionki zapobiegającej zakażeniu tym wirusem. Istniejące dziś leki pozwalają znacznie wydłużyć życie osób zakażonych i poprawić ich komfort życia, jednak nie pozwalają na całkowite usunięcie wirusa z organizmu. Hasło Światowego Dnia AIDS obowiązujące na całym świecie w latach 2011-2015 brzmi „Dążymy do zera: zero nowych zakażeń HIV, zero dyskryminacji, zero zgonów związanych z AIDS”.

W ramach kampanii została uruchomiona strona internetowa zawierająca informacje o HIV i AIDS, które warto znać www.aids.gov.pl/kampanie/CWL. W dniach 21-27 listopada wiele punktów konsultacyjno-diagnostycznych, w których można wykonać badanie w kierunku HIV anonimowo i bezpłatnie oraz skorzystać z poradnictwa na temat HIV/AIDS, będzie pracowało dłużej. Adresy i godziny otwarcia punktów testowania są dostępne na stronie internetowej Krajowego Centrum ds. AIDS: http://www.aids.gov.pl/pkd/. Problemem, jest nie tylko sama choroba ale także stygmatyzacja społeczna i dyskryminacja, która towarzyszy zakażeniu. Panuje bowiem przekonanie, że choroba ta dotyczy głównie osób z tzw. „marginesu społecznego”.

1 grudnia wiele osób przypina czerwoną kokardkę, która symbolizuje solidarność z osobami żyjącymi z HIV, chorymi na AIDS, ich rodzinami i przyjaciółmi.

red.

Udostępnij:
Henryk Antczak
Tagi:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]

KOMENTARZE

1500