Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Plbiscyt Najlepszy Radny Miasta Mława bieżącej kadencji
Logo

Dzień czerwonej wstążki – Światowy Dzień AIDS


aidsŚwiatowa Organizacja Zdrowia (WHO) ustanowiła 1 grudnia Światowym Dniem AIDS.

KSP Mława nabór

Naukowcom od 30 lat nie udaje się opracować szczepionki zapobiegającej zakażeniu tym wirusem. Istniejące dziś leki pozwalają znacznie wydłużyć życie osób zakażonych i poprawić ich komfort życia, jednak nie pozwalają na całkowite usunięcie wirusa z organizmu. Hasło Światowego Dnia AIDS obowiązujące na całym świecie w latach 2011-2015 brzmi „Dążymy do zera: zero nowych zakażeń HIV, zero dyskryminacji, zero zgonów związanych z AIDS”.

W ramach kampanii została uruchomiona strona internetowa zawierająca informacje o HIV i AIDS, które warto znać www.aids.gov.pl/kampanie/CWL. W dniach 21-27 listopada wiele punktów konsultacyjno-diagnostycznych, w których można wykonać badanie w kierunku HIV anonimowo i bezpłatnie oraz skorzystać z poradnictwa na temat HIV/AIDS, będzie pracowało dłużej. Adresy i godziny otwarcia punktów testowania są dostępne na stronie internetowej Krajowego Centrum ds. AIDS: http://www.aids.gov.pl/pkd/. Problemem, jest nie tylko sama choroba ale także stygmatyzacja społeczna i dyskryminacja, która towarzyszy zakażeniu. Panuje bowiem przekonanie, że choroba ta dotyczy głównie osób z tzw. „marginesu społecznego”.

1 grudnia wiele osób przypina czerwoną kokardkę, która symbolizuje solidarność z osobami żyjącymi z HIV, chorymi na AIDS, ich rodzinami i przyjaciółmi.

red.

Udostępnij:
Tagi:
Wydawca portalu codziennikmlawski.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczane przez użytkowników. Wszelkie poglądy i treści użytkownicy prezentują w swoim własnym imieniu i na swoją odpowiedzialność. Uwagi do wydawcy prosimy kierować na adres: redakcja@codziennikmlawski.pl

KOMENTARZE

Jeszcze nie ma komentarzy, bądź pierwszy!

avatar
1500
wpDiscuz