Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

XIII Rockowania już za nami


sliderW koncercie laureatów wystąpił w tym roku jedynie zdobywca głównej nagrody tegorocznego XIII Festiwalu Muzyki Młodzieżowej Rockowania 2015 zespół Moove z Torunia.


Po nim już na zakończenie festiwalu zagrał Gooral, formacja grająca połączenie muzyki electro z góralską muzyką folkową.

W dniach 27-28 listopada Miejski Dom Kultury gościł zespoły Agnostic Gospel, Deadpoint, Messa, Szepty, OmnimOdO, Mindsedge, Moove, Chloroformacja.
Po przesłuchaniach zespołów, jury w składzie: Robert Brylewski, Wiesława Łosińska i Miro Kępiński uznali, że najlepszym zespołem był właśnie toruński Moove.
Poniżej lista nagrodzonych i wyróżnionych.
I Miejsce i nagroda pieniężna w wysokości 1500 zł – zespół Moove
II Miejsce i nagroda pieniężna w wysokości 1000 zł – zespół Omnimodo
III Miejsce i nagroda pieniężna w wysokości 800 zł – zespół Mindsedge
Ponadto jury przyznało wyróżnienia dla wokalistek Violety „Kestrelli” Kowalczyk , Joanny Bociańskiej i instrumentalisty Krzysztofa Żukowskiego.
Festiwalowi towarzyszyły otwarte warsztaty muzyczne z zespołem JAFIA, który również koncertował 27 listopada w kinowej sali.

JK

O tegorocznym laureacie:
Skład zespołu Moove:
Michał Juszkiewicz – wokal
Bart Kiciński – gitara
Matt Fidler – bas
Maciej Felka – perkusja
Dawid Burlikowski – klawisze
Grupa powstała w grudniu 2013 roku, ale jej obecny skład wyklarował się pod koniec marca tego roku. Sami określają się jako „nowa fala rock’n’rolla”. Grają ekspresyjnie i dynamicznie. Inspirują się takimi zespołami, jak: The Beatles, The Rolling Stones, Kings Of Leon, Arctic Monkeys, The Black Keys czy The White Stripes. Wspominają też o Chucku Berry’m – pierwszym artyście „true rock’n’rollowym”, którego „Johnny B. Goode” grają na koncertach.

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
1 Komentarz
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
rockman
rockman
6 lata temu

I znowu nie było żadnego zespołu z Mławy…

1
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x