Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo
Szpulka pasmanteria Mława dodatki krawieckie

Handel w Szreńsku – opłaty targowe bez zmian


814W czwartek 26 listopada br. odbyła się IX Sesja Rady Gminy Szreńsk. Podczas sesji radni podjęli między innymi uchwałę w sprawie opłaty targowej.


– Nie można za bardzo podnieść stawek – mówił przewodniczący rady Ryszard Oprawa. – Nasz plac nie jest najlepiej przygotowany do sprzedaży, nie jest utwardzony i przystosowany dla stoisk – argumentował przewodniczący. Radnych interesowało czy opłata targowa pobierana jest tylko w środy czy też w innych dniach, podczas których odbywa się handel. Do ustalenia tego zobowiązano komisję rewizyjną. Postulowano, żeby opłaty targowe od handlujących pobierać codziennie. Po zakończeniu dyskusji radni postanowili utrzymać stawki na niezmienionym poziomie: handel – z reki i z kosza -10 zł, ze stoiska – 15 zł z samochodu osobowego -15 zł, z samochodu ciężarowego – 25 zł, w innej formie – 10 zł. Pobór opłaty targowej powierzono tak, jak w ubiegłych latach Zakładowi Gospodarki Komunalnej w Szreńsku. Przy okazji rozwinęła się dyskusja dotycząca handlu na parkingu koło budynku straży. – Ludzie tam parkują samochody, blokują one wjazd i wyjazd z budynku straży. Należy zlikwidować handel na parkingu, a parking przywrócić dla samochodów – postulowali radni. – Komisja bezpieczeństwa już wcześniej wnioskowała o postawienie odpowiednich znaków i udrożnienie ulicy. Jest propozycja postawienia znaku o zakazie parkowania samochodów po prawej stronie. Będą nowe wrota do budynku straży, na nich będzie napis informujący o zakazie parkowania – poinformował radny Wiesław Paszta.

RK

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x