Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Plbiscyt Najlepszy Radny Miasta Mława bieżącej kadencji
Logo

Handel w Szreńsku – opłaty targowe bez zmian


814W czwartek 26 listopada br. odbyła się IX Sesja Rady Gminy Szreńsk. Podczas sesji radni podjęli między innymi uchwałę w sprawie opłaty targowej.

KSP Mława nabór

– Nie można za bardzo podnieść stawek – mówił przewodniczący rady Ryszard Oprawa. – Nasz plac nie jest najlepiej przygotowany do sprzedaży, nie jest utwardzony i przystosowany dla stoisk – argumentował przewodniczący. Radnych interesowało czy opłata targowa pobierana jest tylko w środy czy też w innych dniach, podczas których odbywa się handel. Do ustalenia tego zobowiązano komisję rewizyjną. Postulowano, żeby opłaty targowe od handlujących pobierać codziennie. Po zakończeniu dyskusji radni postanowili utrzymać stawki na niezmienionym poziomie: handel – z reki i z kosza -10 zł, ze stoiska – 15 zł z samochodu osobowego -15 zł, z samochodu ciężarowego – 25 zł, w innej formie – 10 zł. Pobór opłaty targowej powierzono tak, jak w ubiegłych latach Zakładowi Gospodarki Komunalnej w Szreńsku. Przy okazji rozwinęła się dyskusja dotycząca handlu na parkingu koło budynku straży. – Ludzie tam parkują samochody, blokują one wjazd i wyjazd z budynku straży. Należy zlikwidować handel na parkingu, a parking przywrócić dla samochodów – postulowali radni. – Komisja bezpieczeństwa już wcześniej wnioskowała o postawienie odpowiednich znaków i udrożnienie ulicy. Jest propozycja postawienia znaku o zakazie parkowania samochodów po prawej stronie. Będą nowe wrota do budynku straży, na nich będzie napis informujący o zakazie parkowania – poinformował radny Wiesław Paszta.

RK

Udostępnij:
Wydawca portalu codziennikmlawski.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczane przez użytkowników. Wszelkie poglądy i treści użytkownicy prezentują w swoim własnym imieniu i na swoją odpowiedzialność. Uwagi do wydawcy prosimy kierować na adres: redakcja@codziennikmlawski.pl

KOMENTARZE

Jeszcze nie ma komentarzy, bądź pierwszy!

avatar
1500
wpDiscuz