Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Plbiscyt Najlepszy Radny Miasta Mława bieżącej kadencji
Logo

Wszystkie pieski są nasze, a dziennikarze szukają sensacji


psyNasz burmistrz ma zgryzotę. Mówi o niej wielokrotnie, publicznie i przy każdej nadarzającej się okazji. Często w sytuacji, kiedy spotkanie poświęcone jest jakiemuś innemu konkretnemu problemowi.

KSP Mława nabór

I nikt mu nie chce pomóc, ani radni, mieszkańcy miasta i gmin powiatu, ani ci przejezdni z Warszawy, podobno wyrzucający psy z samochodu. A już na pewno nie chcą pomóc dziennikarze szukający wyłącznie sensacji.

Ta zgryzota kosztuje miasto „potężne pieniądze” można by za nie wybudować ulicę – taki argument burmistrz przywołuje za każdym razem.
Oczywiście rzecz będzie o kłopotach z bezdomnymi zwierzętami, a raczej należałoby napisać o zwierzętach porzuconych, a niekiedy tylko zabłąkanych.

W tej sprawie burmistrz Sławomir Kowalewski wypowiadał się na sesji rady miasta, na zebraniu osiedla nr 7 na Wólce i przy innych okazjach. Właśnie na zebraniu osiedlowym padły z jego ust słowa: „Żaden z dziennikarzy nie poruszy tego tematu w sposób odpowiedzialny, a tylko sensacyjny. Pogryzienie lepiej się sprzedaje niż szukanie rozwiązania, co zrobić. To nie jest problem burmistrza. Burmistrz za to odpowiada, ale jest to problem nas wszystkich”.

Teza o nieodpowiedzialności dziennikarzy to poważny zarzut. Spieszę więc wyjaśnić, że Codziennik Mławski o żadnym pogryzieniu nie pisał, choć jeżeli takowe się zdarzy, to o tym napisze. Tak jak pisze o wypadkach, chorobie, śmierci i innych ludzkich sprawach.

Burmistrz bardzo ochoczo podzielił się odpowiedzialnością za „pieski” problem z dziennikarzami. A przecież, skoro – jak twierdzi – to problem wszystkich, to zabrakło mi tu apelu do prokuratorów, nauczycieli, lekarzy czy innych grup społecznych. Pan burmistrz przecież doskonale wie, że przepisy ustawy o utrzymaniu czystości i porządku w gminie, i ustawy o ochronie zwierząt, właśnie na niego nakładają obowiązek (nie tylko odpowiedzialność) zapewnienia opieki bezdomnym zwierzętom.

„Panowie pomóżcie mi. Pomóżcie mieszkańcom Mławy” – tak apelował burmistrz, ale tylko do dziennikarzy. Nie bardzo wiem, o jaką pomoc prosił burmistrz „szukających tylko sensacji dziennikarzy”. Myślę, że gazeta czy portal chętnie napisze o konkretnych działaniach, czy apelach burmistrza w tej kwestii. Na razie jednak na stronie internetowej urzędu miasta ostatni wpis akcji zaadoptuj psa jest z sierpnia 2014 roku i innych komunikatów do mieszkańców nie ma.

I na koniec o pewnym moim rozczarowaniu.

Otóż nagłówkowa zgryzota burmistrza nazywa się tylko pieniądze.
A było na zebraniu takie wzbudzające współczucie opowiadanie, gdy burmistrzowi w Pawłowie wpadł pod samochód pies. I jak bezskutecznie szukał właściciela zabitego zwierzaka. A naprawa auta kosztowała 5 tys. zł.
Z tych wielu wypowiedzi odnoszę wrażenie, że dla władz problem wyrzucania zwierząt na ulicę ma wymiar jedynie finansowy.
Więc skoro liczą się tylko pieniądze, to może bardziej będzie się opłaciło zwolnić z opłaty za psa osobę adoptującą pieska?

JK

Udostępnij:
Wydawca portalu codziennikmlawski.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczane przez użytkowników. Wszelkie poglądy i treści użytkownicy prezentują w swoim własnym imieniu i na swoją odpowiedzialność. Uwagi do wydawcy prosimy kierować na adres: redakcja@codziennikmlawski.pl

KOMENTARZE

41 - liczba komentarzy w artykule "Wszystkie pieski są nasze, a dziennikarze szukają sensacji"

avatar
1500
Sortuj:   najnowsze | najstarsze | najwyżej oceniane
...
Gość

Popatrz Staton i tu też się boją pana burmistrza – usunęli Ci taki piękny i prawdziwy komentarz 😛

staton
Gość

nikt nie usunął mojego komentarza

kos
Gość

Ja też widziaiem drugi komentarz o pieskach, ktore ma wiadomo kto, ktore szczekaja i czasami ujadaja itp. Nie wypieraj sie.

staton
Gość

dokładnie…. ten drugi mój komentarz znajduje się niżej….tak jak napisał „okulista”

okulista
Gość

Widzę, że niektórzy mają problemy ze spostrzegawczością, przecież ten koment o ujadaniu jest cały, piękny i zdrowy, tyle że spadł na dół w odpowiedzi do „ciekawski”. Trzeba troszkę rozwinąć…

staton
Gość

Ja ma pomysł na psiaki…..
Każdy podwładny Pana Burmistrza przygarnie jednego pieska…..dwa weźmie Pan Burmistrz(wszak powinien świecić przykładem), Pan Redaktor też coś przygarnie… w kolejce jeszcze jest straż miejska….policja….i MCK (ostatecznie wiele imprez jest z gatunku „pod psem”). Gdyby piesków zabrakło….to się dowiezie z terenu.
A tak poważnie …..jak poczytać źródła historyczne to temat jest nierozwiązywalny już od wieków.
Trzeba się pogodzić, że bezpańskie zwierzęta były, są i będą. My możemy tylko spróbować ulżyć ich niedoli i próbować ograniczyć ich populację.

As
Gość

A kolega staton ile przygarnie?

staton
Gość

Mam jedno zwierzę….samo mnie sobie znalazło ( przypałętał się i został)….wiec chyba nie jestem taki zły, hehe. To kot,. Czasami jak czytam co sie dzieje w świecie tez „dostaję kota” i wtedy jest nas dwóch.

praca u podstaw
Gość

Ani piękne, ani mądre słowa głodnego pieska nie nakarmią. Trzeba działać.

wrr
Gość

jakieś propozycje? bo to pewnie wiadomo, że ludzie i tak dokarmiają te uliczne

...
Gość

Tak jest 🙂
Pan burmistrz mógłby od czasu do czasu zorganizować jakąś akcję charytatywną, np. zbiórki karmy dla piesków w schronisku.
Taka akcja mogłaby być podpięta pod inną uroczystość organizowaną przez MDK (Pani Kaszuba taka operatywna kobieta) lub inną zbiórkę.
Jest tyle możliwości, a nie tylko BEZRADNE rozkładanie rączek i jęczenie „jakie to koszty”

em
Gość

Widziałam wiele już cierpień na 4 łapach i smutków, i strasznych krzywd wyrządzonych psom przez ludzi. Kiedyś nie było cyfrówek i komórek z aparatami, zdjęć się nie robiło, spraw jak teraz nie nagłaśniało. Przykro mi stwierdzać, ale co roku jest to samo, zmieniają się tylko porzucone pieski przy drogach. Znam wielu ludzi o dobrych sercach, co podkarmiają „biedy”, przygarniają. ALE TO NICZEGO TYCH ZŁYCH LUDZI NIE UCZY. Pozostają bezkarni. Ciągle to samo i to samo. Miłości i szacunku do zwierząt trzeba uczyć od dziecka.

Irka
Gość

Jest już taki jeden portal w Mławie co głaszcze burmistrza. Nawet nie zrobił fotorelacji z Rockowań, bo niby była relacja video na żywo. Ale przecież nie o takie media nam chodzi, ale o media obiektywne, które nie boją się też krytykować władzy.

gutek
Gość

Z tą relacją to tak bardziej po nowoczesnemu, tylko co mi z tego, transmisja się skończyła, został tylko przycisk.

wpDiscuz