Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Podsumowanie programu „Ku aktywności i sprawności”


sliderW tym roku po raz pierwszy wspólnie napisały i zrealizowały projekt dwa mławskie stowarzyszenia pracujące z osobami niepełnosprawnymi.


Program „Ku aktywności i sprawności” napisały wspólnie Polskie Stowarzyszenie na Rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną koło w Mławie oraz Katolickie Stowarzyszenie Wspierania Dzieł Miłosierdzia i Ewangelizacji „Serce za serce”.

W programie uczestniczyli podopieczni obydwu stowarzyszeń, w sumie 18 osób. Program obejmował działania w ramach trzech pracowni:
– umiejętności społecznych
– plastycznej i rękodzielniczej
– muzycznej, ruchu i teatru.
Stowarzyszenia otrzymały na realizację programu dotację z urzędu miasta w wys. 3 tys. zł. i starostwa powiatowego w wys. 2 tys. zł. W połączeniu ze środkami własnymi stowarzyszeń podopieczni mogli spotykać się na zajęciach w siedzibie stowarzyszeń na ul. Wyspiańskiego w Mławie trzy razy w tygodniu. Projekt trwał sześć miesięcy. Zajęcia prowadziła terapeutka Sylwia Kowalska – Tańska, przy pomocy wolontariuszy obu stowarzyszeń.

Po ilustrowanej slajdami prezentacji o historii pracy obu stowarzyszeń, przedstawionych przez Irenę Milewską prezesa Polskiego Stowarzyszenia na Rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną koło w Mławie i Urszulę Bąkowską prezesa Stowarzyszenia „Serce za serce” program artystyczny zaprezentowali uczestnicy warsztatów. Wszystkich rozbawiła prezentacja przygotowana przez Pawła. Przy zdjęciu każdego uczestnika znalazła się jego wierszowana i dowcipna charakterystyka. Grupa wokalno – muzyczna zaśpiewała dla gości, między innymi „Bo jak nie my to kto” , „Tyś jak skała”. W mini recitalu wystąpiła również muzyczna grupa gości z nidzickiego koła Polskiego Stowarzyszenia na Rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną. Spotkanie zakończyło się przygotowanym  własnoręcznie poczęstunkiem i wspólną zabawą andrzejkową.

Mławskie stowarzyszenia gorąco apelują do wszystkich, którzy chcieliby jako wolontariusze pracować na rzecz osób niepełnosprawnych. Chętni proszeni są o zgłaszanie się do siedziby stowarzyszeń na ul. Wyspiańskiego 8 lub telefonicznie 662663539.

JK

« 1 z 2 »
Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x