Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Jak wykorzystać i chronić skarby ukryte w domowych szufladach


sliderMławski oddział Archiwum Państwowego w Warszawie szerzej niż zwykle otworzył drzwi dla genealogów amatorów, organizując 26 listopada br. wieczór zatytułowany: „Andrzejki w archiwum. Otwarta domowa szuflada”.


Przez dwie godziny Katarzyna Oleksiak opowiadała zebranym o pracy z dokumentami. Słuchacze dowiedzieli się jak ważne jest odpowiednie zabezpieczenie i przechowywanie dokumentów rodzinnych spoczywających w domowych archiwach. Opowieści towarzyszyła prezentacja multimedialna. Czy sporządzać kartę rodziny, czy może drzewo genealogiczne? Co kryją akta metrykalne, hipoteczne, sądowe i księgi ludności ? – uczestnicy spotkania już wiedzą. Można było obejrzeć również drzewa genealogiczne wykonane przez uczniów mławskich szkół, podczas warsztatów sprzed kilkunastu lat, organizowanych przez mławskie archiwum.

JK

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x