Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Przedszkole Mały Żaczek ACK Mława nabór na rok 2017/2018
Logo

Jak wykorzystać i chronić skarby ukryte w domowych szufladach


sliderMławski oddział Archiwum Państwowego w Warszawie szerzej niż zwykle otworzył drzwi dla genealogów amatorów, organizując 26 listopada br. wieczór zatytułowany: „Andrzejki w archiwum. Otwarta domowa szuflada”.

KSP Mława nabór

Przez dwie godziny Katarzyna Oleksiak opowiadała zebranym o pracy z dokumentami. Słuchacze dowiedzieli się jak ważne jest odpowiednie zabezpieczenie i przechowywanie dokumentów rodzinnych spoczywających w domowych archiwach. Opowieści towarzyszyła prezentacja multimedialna. Czy sporządzać kartę rodziny, czy może drzewo genealogiczne? Co kryją akta metrykalne, hipoteczne, sądowe i księgi ludności ? – uczestnicy spotkania już wiedzą. Można było obejrzeć również drzewa genealogiczne wykonane przez uczniów mławskich szkół, podczas warsztatów sprzed kilkunastu lat, organizowanych przez mławskie archiwum.

JK

Udostępnij:
Wydawca portalu codziennikmlawski.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczane przez użytkowników. Wszelkie poglądy i treści użytkownicy prezentują w swoim własnym imieniu i na swoją odpowiedzialność. Uwagi do wydawcy prosimy kierować na adres: redakcja@codziennikmlawski.pl

KOMENTARZE

Jeszcze nie ma komentarzy, bądź pierwszy!

avatar
1500
wpDiscuz