Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Społeczna Szkoła Podstawowa Wyspianum Mława nabór na rok 2017/2018
Logo

W bibliotece jak zawsze ciekawie – dwie nowe wystawy


DSCF7232

il. B. Dalka

KSP Mława nabór

Miejska Biblioteka Publiczna im. Bolesława Prusa w Mławie przy ul. 3-go Maja 5 zaprasza do obejrzenia dwóch ciekawych wystaw.

Pierwsza nosi tytuł „Piętno czasu” autorstwa Benedykta Dalki przedstawiająca nieubłagalny upływ czasu i naszego życia. Jak sam autor stwierdza czas i życie przenika nam przez palce często tego nawet nie zauważając. Coś nas otacza, coś się zaczyna i coś w konsekwencji się kończy. Dlatego właśnie dwadzieścia prezentowanych prac na wystawie próbuje nam to udowodnić.
Benedykt Dalka – mławianin, pracownik Urzędu Miasta w Mławie. Żonaty, dziadek dwóch wnuczek. Interesuje się muzyką, jest czynnym perkusistą. Obecnie tworzy film muzyczny. Kolejną Jego pasją jest plastyka. Jako człowiek małomówny, to co chciałby powiedzieć woli przenieść na papier lub płótno. Swoje inspiracje twórcze czerpie z otaczającego nas świata. Bardzo dobrze czuje się w rysunku satyrycznym. Jago wystawy były prezentowane w MDK Mława i Bibliotece Pedagogicznej.

DSCF7237Druga filatelistyczna przedstawia zbiór znaczków z całego świata ukazująca ryby zamieszkujące w różnych środowiskach wodnych. Mławski kolekcjoner Janusz Dębski na trzydziestu kartach ukazuję ponad 800 znaczków w serie, bloczki i pojedyncze egzemplarze, wydane przez poczty kilkudziesięciu krajów, czasami bardzo dla nas egzotycznych, pokazujące obfity w gatunki świat ryb. Jak sam kolekcjoner mówi będzie można zobaczyć ryby, które na co dzień można spotkać w domowych akwariach.

Obydwie wystawy znajdują się na półpiętrze biblioteki do 16 grudnia 2015r.

Źródło: J. Dębski

Udostępnij:
Wydawca portalu codziennikmlawski.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczane przez użytkowników. Wszelkie poglądy i treści użytkownicy prezentują w swoim własnym imieniu i na swoją odpowiedzialność. Uwagi do wydawcy prosimy kierować na adres: redakcja@codziennikmlawski.pl

KOMENTARZE

Jeszcze nie ma komentarzy, bądź pierwszy!

avatar
1500
wpDiscuz