Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo
Szpulka pasmanteria Mława dodatki krawieckie

W bibliotece jak zawsze ciekawie – dwie nowe wystawy


DSCF7232

il. B. Dalka


Miejska Biblioteka Publiczna im. Bolesława Prusa w Mławie przy ul. 3-go Maja 5 zaprasza do obejrzenia dwóch ciekawych wystaw.

Pierwsza nosi tytuł „Piętno czasu” autorstwa Benedykta Dalki przedstawiająca nieubłagalny upływ czasu i naszego życia. Jak sam autor stwierdza czas i życie przenika nam przez palce często tego nawet nie zauważając. Coś nas otacza, coś się zaczyna i coś w konsekwencji się kończy. Dlatego właśnie dwadzieścia prezentowanych prac na wystawie próbuje nam to udowodnić.
Benedykt Dalka – mławianin, pracownik Urzędu Miasta w Mławie. Żonaty, dziadek dwóch wnuczek. Interesuje się muzyką, jest czynnym perkusistą. Obecnie tworzy film muzyczny. Kolejną Jego pasją jest plastyka. Jako człowiek małomówny, to co chciałby powiedzieć woli przenieść na papier lub płótno. Swoje inspiracje twórcze czerpie z otaczającego nas świata. Bardzo dobrze czuje się w rysunku satyrycznym. Jago wystawy były prezentowane w MDK Mława i Bibliotece Pedagogicznej.

DSCF7237Druga filatelistyczna przedstawia zbiór znaczków z całego świata ukazująca ryby zamieszkujące w różnych środowiskach wodnych. Mławski kolekcjoner Janusz Dębski na trzydziestu kartach ukazuję ponad 800 znaczków w serie, bloczki i pojedyncze egzemplarze, wydane przez poczty kilkudziesięciu krajów, czasami bardzo dla nas egzotycznych, pokazujące obfity w gatunki świat ryb. Jak sam kolekcjoner mówi będzie można zobaczyć ryby, które na co dzień można spotkać w domowych akwariach.

Obydwie wystawy znajdują się na półpiętrze biblioteki do 16 grudnia 2015r.

Źródło: J. Dębski

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x