Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Szkoła Podstawowa w Dzierzgowie z wizytą w Belwederze i Pałacu Prezydenckim


DSC06585Dnia 24 listopada 2015 r. uczniowie Szkoły Podstawowej w Dzierzgowie wybrali się na wycieczkę w celu poznania dwóch siedzib  głowy naszego państwa tj. Pałacu Prezydenckiego przy ul. Krakowskie Przedmieście oraz Rezydencji Belweder.


Dzieci wraz z opiekunami mieli okazję przebywać w salach, w których odbywały się największe uroczystości państwowe z udziałem Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej; spotkały wiele osób najbliżej z nim współpracujących.  Poznały historię tych miejsc oraz wyposażenie sal zawierające eksponaty o wartości muzealnej. Przebywając w gabinecie Marszałka Józefa Piłsudskiego bliżej poznały życie i walkę o wolność kraju swojego Patrona Szkoły. Uczniowie byli również świadkami zmiany wart. Poznały procedury ochrony głowy państwa polskiego.

Wycieczka uzmysłowiła jej uczestnikom, jak wielka odpowiedzialność ciąży na człowieku sprawującym urząd prezydenta. Rozbudziła dumę, że Patronem Naszej Szkoły jest Marszałek Józef Piłsudski.

Organizatorami  tego wyjazdu były: dyrektor szkoły pani Marzena Nowicka, pani Grażyna Rybacka, pani Joanna Gąsiorowską oraz pani Grażyna Czupryn.

Źródło i zdjęcia: SP w Dzierzgowie

 

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x