Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Przedszkole Mały Żaczek ACK Mława nabór na rok 2017/2018
Logo
meblolux

Szkoła Podstawowa w Dzierzgowie z wizytą w Belwederze i Pałacu Prezydenckim


DSC06585Dnia 24 listopada 2015 r. uczniowie Szkoły Podstawowej w Dzierzgowie wybrali się na wycieczkę w celu poznania dwóch siedzib  głowy naszego państwa tj. Pałacu Prezydenckiego przy ul. Krakowskie Przedmieście oraz Rezydencji Belweder.

Dzieci wraz z opiekunami mieli okazję przebywać w salach, w których odbywały się największe uroczystości państwowe z udziałem Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej; spotkały wiele osób najbliżej z nim współpracujących.  Poznały historię tych miejsc oraz wyposażenie sal zawierające eksponaty o wartości muzealnej. Przebywając w gabinecie Marszałka Józefa Piłsudskiego bliżej poznały życie i walkę o wolność kraju swojego Patrona Szkoły. Uczniowie byli również świadkami zmiany wart. Poznały procedury ochrony głowy państwa polskiego.

Wycieczka uzmysłowiła jej uczestnikom, jak wielka odpowiedzialność ciąży na człowieku sprawującym urząd prezydenta. Rozbudziła dumę, że Patronem Naszej Szkoły jest Marszałek Józef Piłsudski.

Organizatorami  tego wyjazdu były: dyrektor szkoły pani Marzena Nowicka, pani Grażyna Rybacka, pani Joanna Gąsiorowską oraz pani Grażyna Czupryn.

Źródło i zdjęcia: SP w Dzierzgowie

 

Udostępnij:
Wydawca portalu codziennikmlawski.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczane przez użytkowników. Wszelkie poglądy i treści użytkownicy prezentują w swoim własnym imieniu i na swoją odpowiedzialność. Uwagi do wydawcy prosimy kierować na adres: redakcja@codziennikmlawski.pl

KOMENTARZE

Jeszcze nie ma komentarzy, bądź pierwszy!

avatar
1500
wpDiscuz