Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Przedszkole Mały Żaczek ACK Mława nabór na rok 2017/2018
Logo

Postępowanie w sprawie sześciu nieletnich w mławskim sądzie


sąd mławaSześciu nieletnich znajomych czternastoletniego Dominika Sz., który w maju br. popełnił samobójstwo, 20 listopada br. zeznawało  przed mławskim sądem.

KSP Mława nabór

Mławska prokuratura prowadząca postępowanie w sprawie śmierci małoletniego Dominika Sz. z art. 151 kk (Kto namową lub przez udzielenie pomocy doprowadza człowieka do targnięcia się na własne życie, podlega karze pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5.) wyłączyła z postępowania wątek ustalenia czy sześciu nieletnich jest zdemoralizowanych i przekazało sprawę do Sądu Rejonowego w Mławie Wydział Rodzinny i Nieletnich. Postępowanie prowadzone jest z wyłączeniem jawności. W postępowaniu zostali przesłuchani świadkowie i nieletni. O nieletnich opinie wydadzą biegli. W przypadku stwierdzenia demoralizacji, grozi im środek wychowawczy od upomnienia do umieszczenia w młodzieżowym ośrodku wychowawczym lub środek poprawczy.
– Trwa postępowanie prokuratury w sprawie ewentualnej odpowiedzialności kadry nauczycielskiej bieżuńskiego gimnazjum. To postępowanie jest w fazie końcowej – wyjaśnia Prokurator Rejonowy w Mławie Marcin Bagiński.

Sprawą tej tragedii interesowały się media ogólnopolskie, podnosząc wątek znęcania się nad Dominikiem przez rówieśników w szkole.

JK

Udostępnij:
Wydawca portalu codziennikmlawski.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczane przez użytkowników. Wszelkie poglądy i treści użytkownicy prezentują w swoim własnym imieniu i na swoją odpowiedzialność. Uwagi do wydawcy prosimy kierować na adres: redakcja@codziennikmlawski.pl

KOMENTARZE

Jeszcze nie ma komentarzy, bądź pierwszy!

avatar
1500
wpDiscuz