Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo
Szpulka pasmanteria Mława dodatki krawieckie

Postępowanie w sprawie sześciu nieletnich w mławskim sądzie


sąd mławaSześciu nieletnich znajomych czternastoletniego Dominika Sz., który w maju br. popełnił samobójstwo, 20 listopada br. zeznawało  przed mławskim sądem.


ksp Mława
Reklama

Mławska prokuratura prowadząca postępowanie w sprawie śmierci małoletniego Dominika Sz. z art. 151 kk (Kto namową lub przez udzielenie pomocy doprowadza człowieka do targnięcia się na własne życie, podlega karze pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5.) wyłączyła z postępowania wątek ustalenia czy sześciu nieletnich jest zdemoralizowanych i przekazało sprawę do Sądu Rejonowego w Mławie Wydział Rodzinny i Nieletnich. Postępowanie prowadzone jest z wyłączeniem jawności. W postępowaniu zostali przesłuchani świadkowie i nieletni. O nieletnich opinie wydadzą biegli. W przypadku stwierdzenia demoralizacji, grozi im środek wychowawczy od upomnienia do umieszczenia w młodzieżowym ośrodku wychowawczym lub środek poprawczy.
– Trwa postępowanie prokuratury w sprawie ewentualnej odpowiedzialności kadry nauczycielskiej bieżuńskiego gimnazjum. To postępowanie jest w fazie końcowej – wyjaśnia Prokurator Rejonowy w Mławie Marcin Bagiński.

Sprawą tej tragedii interesowały się media ogólnopolskie, podnosząc wątek znęcania się nad Dominikiem przez rówieśników w szkole.

JK

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x