Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo
Szpulka pasmanteria Mława dodatki krawieckie

E-spotkanie z prof. antropologii Ewą Nowicką-Rusek


DSC03672W sali na piętrze Miejskiej Biblioteki Publicznej im. B. Prusa w Mławie, w czwartek 19 listopada br. odbyło się kolejne, czwarte już spotkanie z cyklu „Spotkań z pasjami, Akcja: e-motywacja”. Przypomnijmy: są to spotkania ze specjalnymi gośćmi online na żywo w formie wideokonferencji.


W czwartek takim gościem była prof. Ewa Nowicka-Rusek oraz stały gość specjalny  – psycholog, Tomasz Kozłowski. Spotkanie jak zawsze prowadził Kamil Milczarek. W tym dniu bibliotekę odwiedził również fotograf z Fundacji Orange – Bartek Bartosiewicz.

Profesor antropologii społecznej na Uniwersytecie Warszawskim i SWPS w Warszawie, podróżniczka, osoba otwarta na różnorodność świata, poznawania nowych miejsc, uwielbia wysiłek fizyczny, laureatka konkursu Człowiek bez barier z 2007 roku – tak o gościu specjalnym opowiadała Pani Dyrektor Maria Świtoń.

DSC03640Podczas spotkania dyskutowano o tym, czym są nasze wewnętrzne ograniczenia i skąd one się biorą. Mówiono o samoocenie, o blokadach jakie są w nas, kompleksach, tym co nas blokuje, o wewnętrznym policjancie. Pani profesor opowiedziała o swojej pracy zawodowej, o swojej ciekawości świata,  kontaktach z ludźmi żyjącymi w innej kulturze. Dowiedzieliśmy się, że tolerancji powinniśmy uczyć się od innych kultur i o tym, że społeczeństwo, które ma silną rodzinę i religię nie zginie. Jeśli chodzi o ograniczenia, to Pani Ewa  przyjmuje je wiadomości,  ale ich nie akceptuje. Choć nie widzi – podróżuje, jeździ na rowerze tandemowym i autostopem, chodzi po górach.

W ramach cyklu Opowiedz swoją historię wystąpił Aleksander Doba – podróżnik, kajakarz, zdobywca i odkrywca. Człowiek, który jako pierwszy w historii opłynął samotnie kajakiem Ocean Atlantycki, morze Bałtyckie i Bajkał. Słuchacze podziwiali jego werwę i postawę życiową.

Uczestniczkom spotkania zaproponowano także wzięcie udziału w kolejnym interesującym ćwiczeniu z artecoachingu. Po obejrzeniu filmu instruktażowego, Panie chętnie zabrały się do działania. Efektem wspólnej pracy są wierszyki i sentencje.

 

RK

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x