Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo
Szpulka pasmanteria Mława dodatki krawieckie

W mławskim szpitalu powstanie prywatna pracownia rezonansu magnetycznego


DSC_0019Dyrektor SP ZOZ w Mławie Jacek Białobłocki zwrócił się o zgodę do rady powiatu, na wydzierżawienie pomieszczeń magazynowych na okres 10 lat firmie PATON Polska sp. z o. o z siedzibą w Toruniu.


W ramach umowy dzierżawy spółka zmodernizuje udostępnione pomieszczenia i wyposaży pracownię rezonansu magnetycznego w sprzęt i urządzenia, tak aby w najbliższym czasie ubiegać się o kontrakt NFZ.

– Celem szpitala jest świadczenie usług a nie dodatkowa działalność jak dzierżawa. Czy taka decyzja nie utrudni za jakiś czas działania szpitala, gdyby była potrzeba rozbudowania hospicjum czy innego oddziału. Czy w tak długiej perspektywie nie zagrozi rozwojowi szpitala? – dopytywał radny Tomasz Chodubski.

– Pracownia rezonansu magnetycznego nie jest w żaden sposób konkurencyjna dla szpitala i pracowni tomografii. My bardzo rzadko korzystamy z badań rezonansu. Stoją puste magazyny po zasobach wojskowych. Mamy nadzieję uzyskać rynkowe ceny za dzierżawę pomieszczeń, nie dokładając ani złotówki do remontu. Jako menadżer dbam również o dochody szpitala z innych źródeł, które łatają zawsze nie doszacowany budżet – wyjaśniał dyrektor Jacek Białobłocki.

– Kilka lat temu zastanawialiśmy się nad zakupem rezonansu i zrezygnowaliśmy. To nie jest i nie będzie podstawowe narzędzie naszej pracy, a to urządzenie niesłychanie drogie. Takie pracownie mają miasta wojewódzkie, z oddziałami dermatologii estetycznej, chirurgii naczyniowej czy plastycznej. Możliwości ekspansji i rozbudowy mławskiego szpitala powoli się kończą. Pamiętajmy, że działamy w skali powiatu, a nie regionu czy województwa. Mamy podstawowe oddziały, internistyczny, chirurgiczny, położniczy, dziecięcy. W ostatnio rozbudowanym skrzydle mamy ortopedię i rehabilitację. O co jeszcze moglibyśmy się rozwinąć? – dodał dyrektor Białobłocki.

Radni powiatowi na sesji w dniu 26 października jednogłośnie wyrazili zgodę na dzierżawę pomieszczeń magazynowych, na warunkach wnioskowanych przez dyrektora Białobłockiego.

Nie będzie to sytuacja nowa. Przypomnijmy, że od 2006 roku pomieszczenia na terenie mławskiego szpitala dzierżawi , początkowo firma Euromedic, a obecnie sieć Fresenius Nephrocare z przeznaczeniem na stację dializ. Również na terenie SP ZOZ prywatny przedsiębiorca dzierżawi pomieszczenia, w których mieści się apteka.

JK

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x