Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Plbiscyt Najlepszy Radny Miasta Mława bieżącej kadencji
Logo

Druga wygrana w sezonie. Oczko Zajączkowskiej


KSP Mława nabór

Koszykarki ze Strzegowa odniosły drugie zwycięstwo w rozgrywkach wojewódzkiej ligi juniorek. Na własnym parkiecie okazały się lepsze od rówieśniczek z MKK Siedlce. O sukcesie podopiecznych Przemysława Pałuby przesądziła ostatnia kwarta.

Początek rywalizacji nie zapowiadał tak emocjonującego rozstrzygnięcia. Pierwsza część okazała się wyjątkowo udana dla naszych reprezentantek. Świetne akcje m.in. Pauliny Niewiadomskiej, Oliwii Gralewicz oraz sióstr Darii i Sylwii Szczepańskich pozwoliły wypracować jedenastopunktową przewagę (19:8).

Niestety dwie kolejne odsłony nie były już tak udane dla strzegowianek. W efekcie po rozegraniu trzydziestu minut wydawało się, że szala zaczęła się przeważać na stronę zawodniczek z Podlasia. Rozpędzone zaczęły seryjnie trafiać do kosza, dzięki czemu objęły prowadzenie 38:42.

Na szczęście w decydującej partii gospodynie wykrzesały z siebie jeszcze resztkę sił. Natalia Zajączkowska zaliczyła parę przechwytów, Oliwa Gralewicz dołożył dwa bloki. Solidna gra w defensywie pozwoliła wyprowadzić kilka szybkich kontrataków. Wszystkie zakończyły się zdobyciem punktów, które pozwoliły strzegowiankom powrócić na prowadzenie. Utrzymały się na nim już do końca pojedynku, wygrywając ostatecznie 58:55.

Pod względem indywidualnym najlepiej wypadła Zajączkowska. Rzuciła 21 punktów, czternaście dołożyła Gralewicz, dwanaście Daria Szczepańska, sześć jej siostra Sylwia, pięć Niewiadomska.

W kolejnym meczu zespół ze Strzegowa zmierzy się na wyjeździe z Huraganem Wołomin. Spotkanie zostanie rozegrane w niedzielę 29 listopada.

Wynik meczu
GKS LO Strzegowo – MKK Siedlce 58:55
GKS: Daria Szczepańska, Sylwia Szczepańska, Oliwia Gralewicz, Natalia Zajączkowska, Paulina Niewiadomska, Magdalena Gawlińska, Izabela Boruszewska, Kinga Sobiecka, Natalia Pluta

tab11

RS

Udostępnij:
Wydawca portalu codziennikmlawski.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczane przez użytkowników. Wszelkie poglądy i treści użytkownicy prezentują w swoim własnym imieniu i na swoją odpowiedzialność. Uwagi do wydawcy prosimy kierować na adres: redakcja@codziennikmlawski.pl

KOMENTARZE

Jeszcze nie ma komentarzy, bądź pierwszy!

avatar
1500
wpDiscuz