Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Media Expert Mława
Logo
Szpulka Mława tkaniny pasmanteria dodatki krawieckie nowo otwarty sklep

Trzej gimnazjaliści udzielili pomocy poważnie rannej seniorce


chłopcyBurmistrz miasta Mława oraz komendant mławskiej policji wyróżnili trzech gimnazjalistów, którzy w październiku tego roku udzielili pomocy, poważnie rannej w wypadku, 85- letniej mławiance.

Słoneczne ogrody Mława

Daniel, Bartosz i Paweł, uczniowie Gimnazjum nr 2 w Mławie, przyjęli z rąk komendanta podziękowania i drobne upominki.
Daniel Stypik, Bartosz Rejniak i Paweł Skowyrski są uczniami klasy II b Gimnazjum nr 2 w Mławie. 8 października br., ok. godz. 17:00, gdy byli w pobliżu sklepu przy ul. Padlewskiego w Mławie, w oddali zauważyli leżącą na chodniku osobę. Natychmiast podbiegli, by sprawdzić co się stało. Okazało się, że starsza kobieta, poruszająca się o dwóch kulach została potrącona przez rowerzystę, upadła i poważnie zraniła się w głowę. Chłopcy natychmiast zorganizowali pomoc i powiadomili rodzinę rannej kobiety. Cały czas opiekowali się ofiarą wypadku. Ranna seniorka trafiła do szpitala w Mławie. W wyniku wypadku doznała poważnego urazu głowy i twarzy. Pomimo apelu policji do świadków zdarzenia na ul. Padlewskiego, nikt jak do tej pory się nie zgłosił. Nadal trwają czynności policji.

W minionym tygodniu, podczas wizyty w klasie, do której uczęszczają chłopcy, komendant podkreślił, że zachowanie Daniela, Bartosza i Pawła jest wzorem nie tylko dla kolegów i koleżanek ale również dla dorosłych mieszkańców miasta i powiatu.

źródło i foto: KPP Mława

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]

1
KOMENTARZE

1500
kolo

Brawo brawo brawo.
Takiej mlodziezy w mlawie brakuje.
To oni powinni byc przykladem a nie wandale niszczacy mienie publiczne.
Gratuluje postawy i oby kazdy bral z Was przyklad.
Wyrazy szacunku