Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Trzej gimnazjaliści udzielili pomocy poważnie rannej seniorce


chłopcyBurmistrz miasta Mława oraz komendant mławskiej policji wyróżnili trzech gimnazjalistów, którzy w październiku tego roku udzielili pomocy, poważnie rannej w wypadku, 85- letniej mławiance.


Daniel, Bartosz i Paweł, uczniowie Gimnazjum nr 2 w Mławie, przyjęli z rąk komendanta podziękowania i drobne upominki.
Daniel Stypik, Bartosz Rejniak i Paweł Skowyrski są uczniami klasy II b Gimnazjum nr 2 w Mławie. 8 października br., ok. godz. 17:00, gdy byli w pobliżu sklepu przy ul. Padlewskiego w Mławie, w oddali zauważyli leżącą na chodniku osobę. Natychmiast podbiegli, by sprawdzić co się stało. Okazało się, że starsza kobieta, poruszająca się o dwóch kulach została potrącona przez rowerzystę, upadła i poważnie zraniła się w głowę. Chłopcy natychmiast zorganizowali pomoc i powiadomili rodzinę rannej kobiety. Cały czas opiekowali się ofiarą wypadku. Ranna seniorka trafiła do szpitala w Mławie. W wyniku wypadku doznała poważnego urazu głowy i twarzy. Pomimo apelu policji do świadków zdarzenia na ul. Padlewskiego, nikt jak do tej pory się nie zgłosił. Nadal trwają czynności policji.

W minionym tygodniu, podczas wizyty w klasie, do której uczęszczają chłopcy, komendant podkreślił, że zachowanie Daniela, Bartosza i Pawła jest wzorem nie tylko dla kolegów i koleżanek ale również dla dorosłych mieszkańców miasta i powiatu.

źródło i foto: KPP Mława

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
1 Komentarz
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
kolo
kolo
5 lata temu

Brawo brawo brawo.
Takiej mlodziezy w mlawie brakuje.
To oni powinni byc przykladem a nie wandale niszczacy mienie publiczne.
Gratuluje postawy i oby kazdy bral z Was przyklad.
Wyrazy szacunku

1
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x