Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Przedszkole Mały Żaczek ACK Mława nabór na rok 2017/2018
Logo

To nie jest tak że gadamy, bo lubimy gadać w poprzek


sliderZdeterminowani mieszkańcy ulicy Batorego i okolicznych ulic po raz kolejny skarżyli się na uciążliwą działalność sortowni węgla w pobliżu ich domów. Tym razem sprawą zainteresowała się TVP Regionalna.

KSP Mława nabór

20 listopada, pomimo niesprzyjającej pogody, grupa mieszkańców, w tym radni Halina Pszczółkowska i Marian Wilamowski opowiadali reporterce jak uciążliwa jest sortownia węgla usytuowana tak blisko ich domów. Zakład jest zlokalizowany w odległości niecałych 100 metrów od najbliższych zabudowań.

– Nasze okna i elewacje są czarne od pyłu – opowiada pani Dorota. Hałas nie pozwala nam nocą spać – uzupełniają inni. Dla zobrazowania problemu, ktoś z mieszkańców przyniósł skrzynkę zakurzonych czarnym pyłem jabłek.

W tej sprawie mieszkańcy wielokrotnie zwracali się o interwencję do burmistrza i starosty. Jednak zarówno gospodarz miasta jak i powiatu odsyłają pisma do Mazowieckiego Wojewódzkiego Inspektora Ochrony Środowiska, jako organu właściwego do zbadania uciążliwości związanych z emisją pyłów i hałasu.

Ten właśnie temat zdominował ostatnie zebranie osiedla nr 9 na Wólce.
– To nie jest nasze kapryszenie. To nie jest tak że gadamy, bo lubimy gadać w poprzek. Widzę że mocniejsza jest kolej niż pana urząd – wypowiadał się mieszkaniec ulicy Granicznej. Nie rozumiem pewnej rzeczy, jak ktokolwiek mógł zgodzić się na sortowanie pyłu węglowego w środku miasta? Nie może być tak, żeby burmistrz miasta nie poradził sobie z koleją – kontynuował mówca.

– Ja to doskonale rozumiem. To jest teren zamknięty. To nie są kompetencje ani burmistrza, ani starosty, to ponad wszelką wątpliwość kompetencje Regionalnego Dyrektora Ochrony Środowiska – wyjaśniał burmistrz Sławomir Kowalewski.

O obecnym stanie procedury poinformowała mieszkańców Urszula Aptowicz – naczelnik wydziału gospodarki komunalnej, mieszkaniowej i ochrony środowiska urzędu miasta.
Delegatura Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Środowiska wystąpiła do Regionalnego Dyrektora Ochrony Środowiska o rozważenie zasadności zobowiązania prowadzącego działalność do wykonania przeglądu ekologicznego. Wykonanie przeglądu zaplanowano na 25 listopada br.

Oprócz tego burmistrz Sławomir Kowalewski zaproponował mieszkańcom spotkanie z prawnikiem miejskim w celu zbadania możliwości pozwu zbiorowego przeciw właścicielowi sortowni. Spotkanie ma odbyć się 24 listopada br. w ratuszu.

JK

Udostępnij:
Wydawca portalu codziennikmlawski.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczane przez użytkowników. Wszelkie poglądy i treści użytkownicy prezentują w swoim własnym imieniu i na swoją odpowiedzialność. Uwagi do wydawcy prosimy kierować na adres: redakcja@codziennikmlawski.pl

KOMENTARZE

2 - liczba komentarzy w artykule "To nie jest tak że gadamy, bo lubimy gadać w poprzek"

avatar
1500
Sortuj:   najnowsze | najstarsze | najwyżej oceniane
sebastian
Gość

A ja na dodatek wybuduję Wam spalarnię śmieci. Bo skarżycie się, że na Wólce nic się nie dzieje. Że jest zapomniana przez Boga i władze.

ktoś
Gość

No tak sprawę macie prawie załatwioną jeśli pomaga wam radna Pszczółkowska! tak jak załatwiła przejście na kościuszki!

wpDiscuz