Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Stupsk, Radzanów, Turza Wielka i Lipowiec Kościelny – mławscy strażacy w akcji


DSC_0040W minionym tygodniu mławscy strażacy wyjeżdżali do akcji niemal codziennie. Na miejscach zdarzeń wspierały ich jednostki OSP.


17 listopada br. na drodze nr 615 w miejscowości Stupsk pod koła pojazdu wpadła sarna. Miejscowy zastęp OSP usuwał z drogi rozjechane zwierzę, stanowiące zagrożenie dla ruchu pojazdów. Miejsce zdarzenia zabezpieczał patrol policji. Akcja trwała 24 minuty.

18 listopada br. o godzinie 16:00 w miejscowości Radzanów silny wiatr naderwał pokrycie dachowe na budynku wielorodzinnym. Strażacy z JRG PSP Mława i OSP Radzanów przymocowali odrywającą się blachę. Akcja trwała 1 godzinę 41 minut.

20 listopada br. o godzinie 10:17 w miejscowości Turza Wielka (gm. Lipowiec Kościelny) doszło do pożaru sadzy w kominie budynku mieszkalnego. Strażacy z JRG PSP Mława i OSP Turza Mała ugasili pożar podając proszek gaśniczy i piasek do przewodu kominowego. Akcja trwała 1 godzinę 41 minut.

21 listopada br. o godzinie 16:49 w miejscowości Lipowiec Kościelny doszło do zdarzenia z udziałem samochodu osobowego marki Citroen Berlingo, który wypadł z drogi, uderzył w drzewo i znalazł się w rowie. Strażacy z JRG PSP Mława, oraz OSP Lipowiec Kościelny i Turza Mała zabezpieczyli miejsce zdarzenia, oraz uprzątnęli pozostałości powypadkowe z drogi. Osobie poszkodowanej pomocy udzielił zespół pogotowia ratunkowego.
Straty oszacowano na 5 tys. zł. Przyczyny i okoliczności zdarzenia bada Policja. Akcja trwała 1 godzinę 27 minut.

oprac.JK

źródło: mł. bryg. Marek Augustynowicz PSP Mława

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x