Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Społeczna Szkoła Podstawowa Wyspianum Mława nabór na rok 2017/2018
Logo

Kierowcy nadal jeżdżą na dwóch gazach


slider3Policja dziękuje świadkom dwóch zdarzeń na drogach powiatu mławskiego, którzy uniemożliwili dalszą jazdę pijanym kierowcom. Dzięki natychmiastowej reakcji, uchronili innych uczestników ruchu drogowego przed poważnym niebezpieczeństwem. Być może uratowali również zdrowie i życie ujętych, nietrzeźwych kierowców.

KSP Mława nabór

W ostatni weekend mławscy policjanci na drogach powiatu mławskiego zatrzymali aż pięciu nietrzeźwych kierujących, w tym matkę przewożącą dziewięcioletniego synka. Kobieta miała w organizmie ponad 2,30 promila alkoholu.

Dzięki natychmiastowej reakcji świadków zdarzenia udało się zatrzymać pijanego kierującego oplem vectrą. Do zdarzenia doszło w piątek 20 listopada, o godz. 12:50. Mężczyzna jechał środkiem drogi W-615 od miejscowości Trzcianka w kierunku Mławy. Gdy zatrzymał się na skrzyżowaniu z drogą W-544, jadący za nim świadek zdarzenia, mieszkaniec Ostrołęki, podbiegł do opla i wyjął kluczyki ze stacyjki. Pomogło mu jeszcze dwóch innych świadków zdarzenia- kobieta i mężczyzna, mieszkańcy Mławy. Ujętego, nietrzeźwego kierowcę przekazali patrolowi policji. Zatrzymany 38- letni Tomasz S., mieszkaniec pow. mławskiego, miał w organizmie ponad 3,5 promila alkoholu! Stracił już prawa jazdy.

Natychmiastowe zgłoszenie świadka pozwoliło na zatrzymanie następnego nietrzeźwego kierowcy. Do zdarzenia doszło w niedzielę, chwilę po godz. 15:00, w miejscowości Rumoka, gm. Lipowiec Kościelny. Kierujący oplem astrą stracił panowanie nad pojazdem i wjechał do rowu, z którego następnie starał się wyjechać. Udaremnił mu to przejeżdżający w pobliżu świadek zdarzenia, mieszkaniec Gdańska, który odebrał pijanemu kierowcy kluczyki i powiadomił policję. Zatrzymany kierowca, 57- letni Waldemar O., mieszkaniec pow. mławskiego miał w organizmie ponad 3 promile alkoholu.

W sobotę 21 listopada, o godz. 16:30, podczas prowadzonych działań STOP Trzeźwość, na ul. Gdyńskiej w Mławie, patrol policji zatrzymał kierującą samochodem marki Volvo S40. Jak się okazało, 40- letnia Irena J., mieszkanka pow. działdowskiego, miała w organizmie ponad 2,30 promila alkoholu. W aucie przewoziła swojego dziewięcioletniego synka. Dziecko zostało przekazane pod opiekę najbliższej rodzinie. Kobieta odpowie nie tylko za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości ale także za narażenie dziecka na niebezpieczeństwo. Trwają czynności policji.

Podczas weekendu policjanci zatrzymali jeszcze dwoje innych, nietrzeźwych kierujących: 32- letnią kierującą volkswagenem golfem i 46- letniego kierowcę toyoty yaris, mieszkańców Mławy. Monika C. została zatrzymana w sobotę na osiedlu Zacisze w Mławie (ponad 0,70 promila alkoholu) natomiast Andrzeja P. patrol policji zatrzymał w Wiśniewie ( ponad 1,5 promila alkoholu). W obu sprawach trwają czynności policji.

oprac. JK
Źródło KPP Mława

Udostępnij:
Wydawca portalu codziennikmlawski.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczane przez użytkowników. Wszelkie poglądy i treści użytkownicy prezentują w swoim własnym imieniu i na swoją odpowiedzialność. Uwagi do wydawcy prosimy kierować na adres: redakcja@codziennikmlawski.pl

KOMENTARZE

Jeszcze nie ma komentarzy, bądź pierwszy!

avatar
1500
wpDiscuz