Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Dzierzgowo. „Mądra szkoła czyta dzieciom”


b1Kampania „Mądra szkoła czyta dzieciom” to akcja promująca czytanie wśród uczniów. Jej organizatorem jest Fundacja ABCXXI – „Cała Polska czyta dzieciom” w ramach programu „Czytające Szkoły”. 


Szkoła Podstawowa w Dzierzgowie od kilku lat bierze udział w Ogólnopolskiej Akcji „Cała Szkoła czyta dzieciom” i „Całe Przedszkole czyta dzieciom”, do kampanii „Mądra Szkoła czyta dzieciom” przystąpiliśmy we wrześniu 2015r.

Istotą Programu jest codzienne czytanie uczniom dla przyjemności. Jest to sprawdzony sposób na zainteresowanie dzieci i młodzieży książką, rozbudzenie potrzeby czytania, wychowanie czytelników.

Badania dowodzą, że czytelnicy – osoby, które dużo, chętnie i sprawnie czytają,  lepiej radzą sobie z nauką, z pracą zawodową i z wyzwaniami życia.

Czytanie dzieciom jest skuteczną, tanią i przyjazną metodą wspomagania ich wszechstronnego rozwoju – psychicznego, umysłowego, społecznego i moralnego.

Opiekę na terenie szkoły nad Kampanią sprawują: p. Elżbieta Dec oraz p. Marzena Budna.

3dz 2dz 1dz

Źródło i zdjęcia: SP w Dzierzgowie

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x