Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Plbiscyt Najlepszy Radny Miasta Mława bieżącej kadencji
Logo

Dzierzgowo. „Mądra szkoła czyta dzieciom”


b1Kampania „Mądra szkoła czyta dzieciom” to akcja promująca czytanie wśród uczniów. Jej organizatorem jest Fundacja ABCXXI – „Cała Polska czyta dzieciom” w ramach programu „Czytające Szkoły”. 

KSP Mława nabór

Szkoła Podstawowa w Dzierzgowie od kilku lat bierze udział w Ogólnopolskiej Akcji „Cała Szkoła czyta dzieciom” i „Całe Przedszkole czyta dzieciom”, do kampanii „Mądra Szkoła czyta dzieciom” przystąpiliśmy we wrześniu 2015r.

Istotą Programu jest codzienne czytanie uczniom dla przyjemności. Jest to sprawdzony sposób na zainteresowanie dzieci i młodzieży książką, rozbudzenie potrzeby czytania, wychowanie czytelników.

Badania dowodzą, że czytelnicy – osoby, które dużo, chętnie i sprawnie czytają,  lepiej radzą sobie z nauką, z pracą zawodową i z wyzwaniami życia.

Czytanie dzieciom jest skuteczną, tanią i przyjazną metodą wspomagania ich wszechstronnego rozwoju – psychicznego, umysłowego, społecznego i moralnego.

Opiekę na terenie szkoły nad Kampanią sprawują: p. Elżbieta Dec oraz p. Marzena Budna.

3dz 2dz 1dz

Źródło i zdjęcia: SP w Dzierzgowie

Udostępnij:
Wydawca portalu codziennikmlawski.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczane przez użytkowników. Wszelkie poglądy i treści użytkownicy prezentują w swoim własnym imieniu i na swoją odpowiedzialność. Uwagi do wydawcy prosimy kierować na adres: redakcja@codziennikmlawski.pl

KOMENTARZE

Jeszcze nie ma komentarzy, bądź pierwszy!

avatar
1500
wpDiscuz