Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo
Szpulka pasmanteria Mława dodatki krawieckie

Dzierzgowo. „Mądra szkoła czyta dzieciom”


b1Kampania „Mądra szkoła czyta dzieciom” to akcja promująca czytanie wśród uczniów. Jej organizatorem jest Fundacja ABCXXI – „Cała Polska czyta dzieciom” w ramach programu „Czytające Szkoły”. 


Szkoła Podstawowa w Dzierzgowie od kilku lat bierze udział w Ogólnopolskiej Akcji „Cała Szkoła czyta dzieciom” i „Całe Przedszkole czyta dzieciom”, do kampanii „Mądra Szkoła czyta dzieciom” przystąpiliśmy we wrześniu 2015r.

Istotą Programu jest codzienne czytanie uczniom dla przyjemności. Jest to sprawdzony sposób na zainteresowanie dzieci i młodzieży książką, rozbudzenie potrzeby czytania, wychowanie czytelników.

Badania dowodzą, że czytelnicy – osoby, które dużo, chętnie i sprawnie czytają,  lepiej radzą sobie z nauką, z pracą zawodową i z wyzwaniami życia.

Czytanie dzieciom jest skuteczną, tanią i przyjazną metodą wspomagania ich wszechstronnego rozwoju – psychicznego, umysłowego, społecznego i moralnego.

Opiekę na terenie szkoły nad Kampanią sprawują: p. Elżbieta Dec oraz p. Marzena Budna.

3dz 2dz 1dz

Źródło i zdjęcia: SP w Dzierzgowie

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x