Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo
Szpulka pasmanteria Mława dodatki krawieckie

Ogólnopolski Dzień Pracownika Socjalnego


fot-1

Dorota Kaczorek Magdalińska, dyrektor Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Mławie


Od 1990 roku w dniu 21 listopada pracownicy służb społecznych obchodzą Dzień Pracownika Socjalnego. W powiecie mławskim są to pracownicy miejskiego i gminnych ośrodków pomocy społecznej, Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie i Zespołu Ośrodków Wsparcia.

Pracownicy tych placówek, w samej tylko Mławie, stanowią liczną, ponad stuosobową grupę.

Dzień Pracownika Socjalnego ma stanowić formę wyróżnienia i docenienia pracowników służb społecznych, dostrzeżenia roli i znaczenia ich pracy, adresowanej przede wszystkim do osób potrzebujących pomocy i wsparcia.

– Pracownik socjalny jest osobą, która podejmuje działania na rzecz osób i rodzin znajdujących się w trudnej sytuacji życiowej. Przeprowadza diagnozę potrzeb osób i rodzin, ocenia sytuację rodzinną, zdrowotną, mieszkaniową, finansową. Ustala plan pomocy i wsparcia. Zajmuje się osobami bezdomnymi, bezrobotnymi, będącymi w trudnej sytuacji materialno – bytowej. Osobami z problemem uzależnień, chorymi, niepełnosprawnymi, opuszczającymi zakłady karne, rodzinami niepełnymi i wielodzietnymi. Pracownik socjalny to taki pośrednik, administrator, mediator, psycholog terapeuta, doradca, organizator. Oprócz wiedzy musi posiadać odpowiednie predyspozycje osobowe, bo pomoc społeczna jest misją – opowiada o pracownikach socjalnych Dorota Kaczorek Magdalińska, dyrektor Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Mławie. My lubimy swoją pracę – dodaje.

(red.)

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x