Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Plbiscyt Najlepszy Radny Miasta Mława bieżącej kadencji
Logo

Surowe i bezwzględne kary dla kierowców nie stosujących się do przepisów ruchu drogowego


slider2Miesiące październik i listopad przyniosły na drogach powiatu mławskiego całą serię tragicznych w skutkach wypadków. Dość tu wspomnieć wypadek w Żurominku, gdzie śmierć poniosły 2 osoby i śmiertelne wypadki na ulicy Kościuszki i Nowowiejskiej w Mławie, gdzie ofiarami byli piesi.

KSP Mława nabór

O ocenę sytuacji poprosiliśmy komendanta KPP Mława Artura Ryfińskiego.

– Od stycznia do października 2015 roku na terenie pow. mławskiego doszło do 11 wypadków drogowych z udziałem pieszych. W tym samym okresie roku 2014 – do 7 takich zdarzeń. Obserwujemy zatem wzrost liczby zdarzeń z udziałem pieszych.

Główną przyczyną zdarzeń z udziałem pieszych na terenie pow. mławskiego w roku 2015 było niewłaściwe zachowanie kierującego pojazdem. Dlatego działania prewencyjne policji polegają przede wszystkim na kontrolowaniu zachowania kierowców względem pieszych.

Wzmożone działania prewencyjne pod kątem bezpieczeństwa pieszych, prowadzone są co najmniej trzy razy w ciągu tygodnia, natomiast każdego wieczoru policjanci prowadzą działania prewencyjno – kontrolne pn. „Bezpieczni po zmroku”.

Policja będzie kontynuować prowadzone działania kontrolne, zapowiadając surowe i bezwzględne kary dla kierowców nie stosujących się do przepisów ruchu drogowego dot. bezpieczeństwa pieszych.

Pod policyjnym nadzorem będą także sami piesi i ich zachowanie jako uczestników ruchu drogowego – informuje Anna Pawłowska rzecznik prasowy KPP Mława.

(red.)

Udostępnij:
Wydawca portalu codziennikmlawski.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczane przez użytkowników. Wszelkie poglądy i treści użytkownicy prezentują w swoim własnym imieniu i na swoją odpowiedzialność. Uwagi do wydawcy prosimy kierować na adres: redakcja@codziennikmlawski.pl

KOMENTARZE

3 - liczba komentarzy w artykule "Surowe i bezwzględne kary dla kierowców nie stosujących się do przepisów ruchu drogowego"

avatar
1500
Sortuj:   najnowsze | najstarsze | najwyżej oceniane
smurf
Gość

zamknąć wszystkich! i najlepiej skonfiskować samochody. a pieszym zabrać buty

Niewidzialna Reka
Gość

Najgorsi są ci co przechodzą na czerwonym świetle. Rozejrzy się taki czy nic nie jedzie i sobie przechodzi. A przecież w pierwszej kolejności należy się upewnić czy go policja nie obserwuje.

...
Gość

Obiło mi się o uszy, że na zachodzie nikogo (policji) nie interesuje jak i kiedy piesi przechodzą przez jezdnię na przejściu dla pieszych, i nie ma mandatów – przechodzą na własną odpowiedzialność.
U nas też piesi powinni w końcu zrozumieć, że nie są nietykalni i święci jak ta jedna z Chin, a ponadto nie są niczym chronieni poprzez co, są bardziej narażeni niż jakikolwiek kierowca. W związku z tym nie powinni się bezmyślnie pchać pod nadjeżdżające samochody 🙂

wpDiscuz