Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Mławska straż miejska przekaże fotoradar policji


SM 06 2013 177– Jakoś nie czuję specjalnego żalu, z fotoradarem jest naprawdę dużo pracy i kłopotu . I bez fotoradaru straż miejska ma co robić – tak decyzję o przekazaniu fotoradaru policji ocenia Marek Wysocki, komendant Straży Miejskiej w Mławie.


Od 1 stycznia 2016 r. straże gminne i miejskie zostaną pozbawione możliwości przeprowadzania kontroli fotoradarowej kierowców – zakładają nowelizacje ustawy prawo o ruchu drogowym, oraz ustawy o strażach gminnych, które podpisał prezydent Andrzej Duda.

– Jakoś nie czuję specjalnego żalu. Praca z fotoradarem nie kończy się na samym pomiarze prędkości. Jest z tym naprawdę dużo pracy i kłopotu – ocenia Marek Wysocki, komendant Straży Miejskiej w Mławie.

Dotychczasowa praktyka używania fotoradaru przez mławską straż miejską była następująca. W porozumieniu z Komendą Powiatową Policji w Mławie, wytypowane zostało 9 ulic, które oznakowane zostały znakiem D-51 (prostokątny, niebieski znak – fotoradarowa kontrola prędkości).
W Mławie są to ulice:
Dworcowa
Graniczna
Kopernika
Kościuszki
Napoleońska
Padlewskiego
Płocka
Sienkiewicza

– Do listopada 2015 wykonaliśmy na tych ulicach łącznie 21 pomiarów, z których każdy trwał 1,5 godz. Statystycznie co 4 minuty rejestrowaliśmy przekroczenie dozwolonej prędkości.Najwięcej przekroczeń prędkości jest w granicach 20 – 30 km/h. Zdarzały się również przekroczenia znacznie większe.

W tym roku niechlubnym rekordzistą był kierujący pojazdem na ulicy Płockiej, poruszający się z prędkością 120 km/h. Prędkości powyżej 100 km/h rejestrowaliśmy też na ulicach Sienkiewicza, Kościuszki, Napoleońskiej, Granicznej – podaje dane statystyczne komendant Marek Wysocki.

Obecnie trwają rozmowy w sprawie przekazania fotoradaru będącego własnością Miasta Mława Komendzie Powiatowej Policji w Mławie.

JK

foto: Straż Miejska Mława

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
2 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
mink
mink
5 lata temu

A mnie nie cieszy ta informacja. Ostatnio było sporo potrąceń pieszych i ten fotoradar powodował, że kierowcy zdejmowali trochę nogę z gazu. Nie mówię tu o karaniu za jazdę 55km/h ale o takiej powyżej 70km/h po mieście, gdzie stwarza się realne zagrożenie. Ciekawe czy policja będzie fotoradaru używała?

...
...
5 lata temu

Tak, pomaleńku, przekażcie wszystkie swoje obowiązki policji, bo jesteście zbędnym tworem, który nie wiadomo czym się zajmuje, albo ewentualnie dubluje działania policji. 🙂

2
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x