Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Mławska straż miejska przekaże fotoradar policji


SM 06 2013 177– Jakoś nie czuję specjalnego żalu, z fotoradarem jest naprawdę dużo pracy i kłopotu . I bez fotoradaru straż miejska ma co robić – tak decyzję o przekazaniu fotoradaru policji ocenia Marek Wysocki, komendant Straży Miejskiej w Mławie.

Od 1 stycznia 2016 r. straże gminne i miejskie zostaną pozbawione możliwości przeprowadzania kontroli fotoradarowej kierowców – zakładają nowelizacje ustawy prawo o ruchu drogowym, oraz ustawy o strażach gminnych, które podpisał prezydent Andrzej Duda.

– Jakoś nie czuję specjalnego żalu. Praca z fotoradarem nie kończy się na samym pomiarze prędkości. Jest z tym naprawdę dużo pracy i kłopotu – ocenia Marek Wysocki, komendant Straży Miejskiej w Mławie.

Dotychczasowa praktyka używania fotoradaru przez mławską straż miejską była następująca. W porozumieniu z Komendą Powiatową Policji w Mławie, wytypowane zostało 9 ulic, które oznakowane zostały znakiem D-51 (prostokątny, niebieski znak – fotoradarowa kontrola prędkości).
W Mławie są to ulice:
Dworcowa
Graniczna
Kopernika
Kościuszki
Napoleońska
Padlewskiego
Płocka
Sienkiewicza

– Do listopada 2015 wykonaliśmy na tych ulicach łącznie 21 pomiarów, z których każdy trwał 1,5 godz. Statystycznie co 4 minuty rejestrowaliśmy przekroczenie dozwolonej prędkości.Najwięcej przekroczeń prędkości jest w granicach 20 – 30 km/h. Zdarzały się również przekroczenia znacznie większe.

W tym roku niechlubnym rekordzistą był kierujący pojazdem na ulicy Płockiej, poruszający się z prędkością 120 km/h. Prędkości powyżej 100 km/h rejestrowaliśmy też na ulicach Sienkiewicza, Kościuszki, Napoleońskiej, Granicznej – podaje dane statystyczne komendant Marek Wysocki.

Obecnie trwają rozmowy w sprawie przekazania fotoradaru będącego własnością Miasta Mława Komendzie Powiatowej Policji w Mławie.

JK

foto: Straż Miejska Mława

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]

2
KOMENTARZE

avatar
1500
mink
Gość
mink

A mnie nie cieszy ta informacja. Ostatnio było sporo potrąceń pieszych i ten fotoradar powodował, że kierowcy zdejmowali trochę nogę z gazu. Nie mówię tu o karaniu za jazdę 55km/h ale o takiej powyżej 70km/h po mieście, gdzie stwarza się realne zagrożenie. Ciekawe czy policja będzie fotoradaru używała?

...
Gość
...

Tak, pomaleńku, przekażcie wszystkie swoje obowiązki policji, bo jesteście zbędnym tworem, który nie wiadomo czym się zajmuje, albo ewentualnie dubluje działania policji. 🙂