Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Przedszkole Mały Żaczek ACK Mława nabór na rok 2017/2018
Logo

„Czytam, bo lubię i tym się chlubię” – Konkurs o tytuł Mistrza Pięknego Czytania w Gimnazjum nr 2


slider-czytanieW środę 18 listopada 2015 r. w Gimnazjum nr 2 w Mławie odbył się konkurs o tytuł Mistrza Pięknego Czytania „Czytam, bo lubię i tym się chlubię” dla uczniów klas I. Celem konkursu była popularyzacja książek i czytelnictwa, zachęcanie do dbałości o piękno języka ojczystego, wdrażanie do staranności przekazu językowego, budzenie ducha zdrowej rywalizacji wśród uczniów.

KSP Mława nabór

Reprezentanci klas głośno czytali wybrany wcześniej fragment z ulubionej książki. Dodatkowo każdy z nich przygotował reklamę tej książki.

Prezentacje uczniowskie oceniało jury w składzie: pani Agata Mierzwa i Bogumiła Tańska z Biblioteki Pedagogicznej w Mławie, pani Lidia Piskorska z Miejskiej Biblioteki Publicznej w Mławie oraz pani Edyta Załoga z Gimnazjum nr 2 w Mławie. Przy ocenie brano pod uwagę zarówno poprawność warsztatową, jak i stronę emocjonalną przekazu oraz oprawę występu.

Tytuł Mistrza Pięknego Czytania zdobyła Oliwia Olbryś z klasy 1 A, a wicemistrzami zostali Oskar Karwiński i Jonasz Kuciejczyk z klasy 1D, Julia Hinczewska z klasy 1 A, Adam Kupniewski z klasy 1 C i Alicja Piątkowska z klasy 1 B.

Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali nagrody książkowe.

Źródło i zdjęcia: Gimnazjum nr 2 w Mławie

Udostępnij:
Wydawca portalu codziennikmlawski.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczane przez użytkowników. Wszelkie poglądy i treści użytkownicy prezentują w swoim własnym imieniu i na swoją odpowiedzialność. Uwagi do wydawcy prosimy kierować na adres: redakcja@codziennikmlawski.pl

KOMENTARZE

Jeszcze nie ma komentarzy, bądź pierwszy!

avatar
1500
wpDiscuz