Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Bobry dobrze czują się w Dzierzgowie


sliderBobry na dobre zadomowiły się w Dzierzgowie. Te gryzonie najchętniej zasiedlają doliny rzek, wody wolno płynące z bujnymi zaroślami.


W Dzierzgowie upodobały sobie wąski ciek wodny, przecinający drogę powiatową w kierunku Mławy. Kilka deszczowych dni i wytrwała praca bobrów spowodowała takie spiętrzenie przepływającej wody, że  zagroziła ona przepustowi pod drogą. Gminne służby musiały pogłębić i udrożnić ciek. Bobry pozostają na wolności.

Przypomnijmy, bobry są gatunkiem chronionym. A więc zabronione jest  celowe chwytanie lub zabijania gryzoni  żyjących w stanie dzikim, jak i celowe płoszenie, w szczególności podczas okresu rozrodu, wychowu młodych, snu zimowego i migracji.

Najprostszym sposobem na ochronę drzew przed aktywnością bobrów jest owiniecie pnia drzewa siatką z drutu (lub inną). Można też posmarować dolną część pnia materiałami trudnymi do przegryzienia przez bobry, jak nietoksyczna farba lub klej zmieszany z grubym piaskiem.

(red.)

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
2 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
AS
AS
5 lata temu

20 tysięcy za kawał blachy i rury? no szok

ostrzegam
ostrzegam
5 lata temu

Bobry dobre, mam nadzieję, że nikomu nie przyjdzie do głowy, żeby im jakoś próbować zaszkodzić. Zrobiłbym takiemu z d***y jesień średniowiecza.

2
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x