Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Plbiscyt Najlepszy Radny Miasta Mława bieżącej kadencji
Logo

Bobry dobrze czują się w Dzierzgowie


sliderBobry na dobre zadomowiły się w Dzierzgowie. Te gryzonie najchętniej zasiedlają doliny rzek, wody wolno płynące z bujnymi zaroślami.

KSP Mława nabór

W Dzierzgowie upodobały sobie wąski ciek wodny, przecinający drogę powiatową w kierunku Mławy. Kilka deszczowych dni i wytrwała praca bobrów spowodowała takie spiętrzenie przepływającej wody, że  zagroziła ona przepustowi pod drogą. Gminne służby musiały pogłębić i udrożnić ciek. Bobry pozostają na wolności.

Przypomnijmy, bobry są gatunkiem chronionym. A więc zabronione jest  celowe chwytanie lub zabijania gryzoni  żyjących w stanie dzikim, jak i celowe płoszenie, w szczególności podczas okresu rozrodu, wychowu młodych, snu zimowego i migracji.

Najprostszym sposobem na ochronę drzew przed aktywnością bobrów jest owiniecie pnia drzewa siatką z drutu (lub inną). Można też posmarować dolną część pnia materiałami trudnymi do przegryzienia przez bobry, jak nietoksyczna farba lub klej zmieszany z grubym piaskiem.

(red.)

Udostępnij:
Wydawca portalu codziennikmlawski.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczane przez użytkowników. Wszelkie poglądy i treści użytkownicy prezentują w swoim własnym imieniu i na swoją odpowiedzialność. Uwagi do wydawcy prosimy kierować na adres: redakcja@codziennikmlawski.pl

KOMENTARZE

2 - liczba komentarzy w artykule "Bobry dobrze czują się w Dzierzgowie"

avatar
1500
Sortuj:   najnowsze | najstarsze | najwyżej oceniane
AS
Gość

20 tysięcy za kawał blachy i rury? no szok

ostrzegam
Gość

Bobry dobre, mam nadzieję, że nikomu nie przyjdzie do głowy, żeby im jakoś próbować zaszkodzić. Zrobiłbym takiemu z d***y jesień średniowiecza.

wpDiscuz