Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Mariusz Dziubiński DariuszLampkowski kandydat do Rady Powiatu Mławskiego kandydat do Rady Miasta Mława wybory samorządowe 2018
Logo
Cezary Kądrzycki kandydat do Rady Miasta Mława
Szpulka Mława tkaniny pasmanteria dodatki krawieckie nowo otwarty sklep

Bobry dobrze czują się w Dzierzgowie


sliderBobry na dobre zadomowiły się w Dzierzgowie. Te gryzonie najchętniej zasiedlają doliny rzek, wody wolno płynące z bujnymi zaroślami.

Marek Kiełbiński kandydatna burmistrza Mławy PiS

W Dzierzgowie upodobały sobie wąski ciek wodny, przecinający drogę powiatową w kierunku Mławy. Kilka deszczowych dni i wytrwała praca bobrów spowodowała takie spiętrzenie przepływającej wody, że  zagroziła ona przepustowi pod drogą. Gminne służby musiały pogłębić i udrożnić ciek. Bobry pozostają na wolności.

Przypomnijmy, bobry są gatunkiem chronionym. A więc zabronione jest  celowe chwytanie lub zabijania gryzoni  żyjących w stanie dzikim, jak i celowe płoszenie, w szczególności podczas okresu rozrodu, wychowu młodych, snu zimowego i migracji.

Najprostszym sposobem na ochronę drzew przed aktywnością bobrów jest owiniecie pnia drzewa siatką z drutu (lub inną). Można też posmarować dolną część pnia materiałami trudnymi do przegryzienia przez bobry, jak nietoksyczna farba lub klej zmieszany z grubym piaskiem.

(red.)

Udostępnij:
Henryk Antczak
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]

2
KOMENTARZE

1500
AS

20 tysięcy za kawał blachy i rury? no szok

ostrzegam

Bobry dobre, mam nadzieję, że nikomu nie przyjdzie do głowy, żeby im jakoś próbować zaszkodzić. Zrobiłbym takiemu z d***y jesień średniowiecza.