Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Plbiscyt Najlepszy Radny Miasta Mława bieżącej kadencji
Logo

Z PRZYPOWIEŚCI JEDNO SŁOWO PROSTE – twórcy z Mławy i okolic wyróżnieni


1„Z PRZYPOWIEŚCI JEDNO SŁOWO PROSTE” – pod tym hasłem odbył się IX Mazowiecki Konkurs Literacki zorganizowany przez Koło Miłośników Sztuki TARAS wraz z Towarzystwem Przyjaciół Ziemi Przasnyskiej. Finałowa gala miała miejsce w sobotę, 14 listopada br., w Przasnyszu. Wśród wyróżnionych nie zabrakło artystów z Mławy i okolic.

KSP Mława nabór

Był to konkurs o szerokim zasięgu, skierowany do autorów zarówno z kraju jak i zagranicy (piszących w języku polskim), pragnących podzielić się nigdzie dotąd nie publikowanymi i nie nagradzanymi w innych konkursach własnymi utworami – poetyckimi lub pisanymi prozą. W związku z uczczeniem przypadającej 100 rocznicy urodzin ks. Jana Twardowskiego (ur. 1 czerwca 1915 w Warszawie), hasło przewodnie nawiązywało do jednego z wierszy śp. poety. Utwory biorące udział w konkursie zainspirowane były Ewangelią i nauką zawartą w Przypowieściach.

Podczas spotkania finałowego w Przasnyszu wręczono nagrody i wyróżnienia, również nagrody w postaci publikacji utworów, które zakwalifikowały się do druku w pokonkursowym almanachu poetyckim.

Mławscy twórcy mogą się pochwalić m.in wyróżnieniami w kategorii poezja, otrzymali je: Krzysztof Kowalski z Mławy, Krzysztof Olech z Modły k. Mławy oraz Krystyna Zając ze Strzegowa, publikacjami w tomiku pokonkursowym –  młoda poetka Anna Humięcka z Ciechanowa (od niedawna członek Związku Twórców Ziemi Zawkrzeńskiej w Mławie) i Janusz Dylewski z Mławy. W dziedzinie prozy – drugie miejsce zajęła Krystyna Sztramska z Działdowa.

Poznaj nazwiska wszystkich nagrodzonych w konkursie…

Laureatom serdecznie gratulujemy!

Oprac. MP

Źródło: K. Kowalski, zdjęcia nadesłane przez Czytelników

Udostępnij:
Wydawca portalu codziennikmlawski.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczane przez użytkowników. Wszelkie poglądy i treści użytkownicy prezentują w swoim własnym imieniu i na swoją odpowiedzialność. Uwagi do wydawcy prosimy kierować na adres: redakcja@codziennikmlawski.pl

KOMENTARZE

2 - liczba komentarzy w artykule "Z PRZYPOWIEŚCI JEDNO SŁOWO PROSTE – twórcy z Mławy i okolic wyróżnieni"

avatar
1500
Sortuj:   najnowsze | najstarsze | najwyżej oceniane
sonia
Gość

jedyny mławski portal, który podał prawidłowe wyniki 🙂

XY
Gość

Gratulacje

wpDiscuz