Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Z PRZYPOWIEŚCI JEDNO SŁOWO PROSTE – twórcy z Mławy i okolic wyróżnieni


1„Z PRZYPOWIEŚCI JEDNO SŁOWO PROSTE” – pod tym hasłem odbył się IX Mazowiecki Konkurs Literacki zorganizowany przez Koło Miłośników Sztuki TARAS wraz z Towarzystwem Przyjaciół Ziemi Przasnyskiej. Finałowa gala miała miejsce w sobotę, 14 listopada br., w Przasnyszu. Wśród wyróżnionych nie zabrakło artystów z Mławy i okolic.


Był to konkurs o szerokim zasięgu, skierowany do autorów zarówno z kraju jak i zagranicy (piszących w języku polskim), pragnących podzielić się nigdzie dotąd nie publikowanymi i nie nagradzanymi w innych konkursach własnymi utworami – poetyckimi lub pisanymi prozą. W związku z uczczeniem przypadającej 100 rocznicy urodzin ks. Jana Twardowskiego (ur. 1 czerwca 1915 w Warszawie), hasło przewodnie nawiązywało do jednego z wierszy śp. poety. Utwory biorące udział w konkursie zainspirowane były Ewangelią i nauką zawartą w Przypowieściach.

Podczas spotkania finałowego w Przasnyszu wręczono nagrody i wyróżnienia, również nagrody w postaci publikacji utworów, które zakwalifikowały się do druku w pokonkursowym almanachu poetyckim.

Mławscy twórcy mogą się pochwalić m.in wyróżnieniami w kategorii poezja, otrzymali je: Krzysztof Kowalski z Mławy, Krzysztof Olech z Modły k. Mławy oraz Krystyna Zając ze Strzegowa, publikacjami w tomiku pokonkursowym –  młoda poetka Anna Humięcka z Ciechanowa (od niedawna członek Związku Twórców Ziemi Zawkrzeńskiej w Mławie) i Janusz Dylewski z Mławy. W dziedzinie prozy – drugie miejsce zajęła Krystyna Sztramska z Działdowa.

Poznaj nazwiska wszystkich nagrodzonych w konkursie…

Laureatom serdecznie gratulujemy!

Nie wybrano galeria lub galeria została usunięta

Oprac. MP

Źródło: K. Kowalski, zdjęcia nadesłane przez Czytelników

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
2 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
sonia
sonia
6 lata temu

jedyny mławski portal, który podał prawidłowe wyniki 🙂

XY
XY
6 lata temu

Gratulacje

2
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x