Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Narodowe Święto Niepodległości w Wyszynach


100_443112 listopada 2015 r. w Szkole Podstawowej w Wyszynach Kościelnych odbyła się uroczystość z okazji Święta Niepodległości.


Tego dnia szkołę zaszczycili swoją obecnością:
1. Wójt Gminy Stupsk pan Jacek Świderski,
2. Przewodniczący Rady Powiatu Mławskiego pan Henryk Antczak
3. Przewodniczący Rady Gminy Stupsk pan Szymon Sobczak
4. Dyrektor Krajowego Ośrodka Mieszkalno-Rehabilitacyjnego dla osób chorych na stwardnienie rozsiane w Dąbku pan Dariusz Węcławski
5. Radny miejscowości Wyszyny Kościelne pan Piotr Siemianowski
6. Radna miejscowości Wola-Kolonia pani Anna Mieszczyńska
7. Sołtys miejscowości Wyszyny Kościelne pan Leszek Benecki
8. Prezes OSP z Wyszyn Kościelnych pan Jan Sobieski
9. Naczelnik OSP z Wyszyn Kościelnych pan Mariusz Renda
10. Założyciel Muzeum Ziemi Ciechanowskiej pan Paweł Podlasiński
11. Rekonstruktorzy ze Stowarzyszenia Rekonstrukcji Historycznej 79 Pułku Piechoty Strzelców Słonimskich im Hetmana Lwa Sapiehy panowie Zbigniew Ruszkowski i Łukasz Piotrowski
12. Rodzice uczniów.

Uczniowie klas IV, V i VI zaprezentowali lekcję historii przedstawiającą dążenie Polaków do odzyskania niepodległości. Dzieci przypomniały wszystkim zgromadzonym historię naszego narodu od rozbiorów, poprzez powstania narodowe do wybuchu I wojny światowej i odzyskanie upragnionej niepodległości. Przygotowaniem uczniów oraz oprawą artystyczną zajęła się p. Anna Sowa – Matalińska.

Uroczystość uświetnił występ najmłodszych szkolnych patriotów – przedszkolaków przygotowanych przez p. Justynę Józefowicz.

Po części artystycznej cała społeczność szkolna oraz zaproszeni goście udali się do pomnika znajdującego się na terenie parku, upamiętniającego bohaterską postawę żołnierzy walczących w II wojnie światowej. Dyrektor szkoły wraz z uczniami oraz przedstawiciele władz samorządowych i rodzice złożyli kwiaty pod pomnikiem. Cała społeczność szkolna oraz zaproszeni goście wykazali się wspaniałą postawą patriotyczną.

Podczas uroczystości wartę pełnili żołnierze ze Stowarzyszenia Rekonstrukcji Historycznej 79 Pułku Piechoty Strzelców Słonimskich im. Hetmana Lwa Sapiehy.
Obchody Święta Niepodległości były urozmaicone wystawą muzealną przygotowaną przez p. Pawła Podlasińskiego – założyciela Muzeum Ziemi Ciechanowskiej.

źródło i foto: SP w Wyszynach

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x