Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Jeździliśmy trzeźwi, ale nadal za szybko


slider2W miniony weekend na drogach naszego powiatu zdarzyło się 7 kolizji. Mławska policja przeprowadziła ponad 620 kontroli stanu trzeźwości.


To pierwszy od dłuższego czasu weekend, podczas którego na drogach powiatu mławskiego nie ujawniono nietrzeźwego kierującego. Policjanci sprawdzili stan trzeźwości ponad 620 kierowców. Nie zabrakło natomiast piratów drogowych oraz kolizji.

W sobotę, w miejscowości Uniszki Zawadzkie, o godz. 18:30 patrol policji zatrzymał kierującego samochodem marki Volvo S60, 22- letniego mieszkańca Warszawy. Kierowca, na terenie zabudowanym przekroczył prędkość o 75 km/h. Stracił prawo jazdy.

W ciągu weekendu, policjanci ujawnili ogółem ponad 80 wykroczeń drogowych. Głównymi przewinieniami kierowców była nadmierna prędkość, wyprzedzanie w miejscu niedozwolonym oraz niewłaściwe wykonywanie manewrów. 20 kierowców zostało ukaranych za niewłaściwe zachowanie względem pieszych, tj. parkowanie w pobliżu przejścia dla pieszych, nieustąpienie pierwszeństwa pieszemu.

Na drogach powiatu mławskiego policjanci odnotowali 7 kolizji drogowych, 4 na terenie miasta i 3 na terenie gmin powiatu. Najczęstszą przyczyną tych, na szczęście niegroźnych, zdarzeń drogowych było niedostosowanie prędkości do warunków ruchu, nieudzielenie pierwszeństwa przejazdu oraz nieprawidłowe cofanie. W dwóch przypadkach, z powodu niedostosowania prędkości do warunków panujących na drodze, doszło do dachowania pojazdu. W piątek, o godz. 15:20 w Stupsku, kierująca fordem fiestą 49- letnia kobieta, na łuku drogi straciła panowanie nad pojazdem, zjechała z drogi i uderzyła w drzewo. W sobotę, o 3:00 w nocy, w Radzanowie 19- letnia kierująca, na prostym odcinku drogi straciła panowanie nad samochodem marki Mazda 323 i dachowała w rowie.

Wykroczenia popełniali także piesi – policjanci ukarali mandatami 11 osób. Ujawnione wykroczenia pieszych to najczęściej przechodzenie w miejscu niedozwolonym, w sposób zagrażający bezpieczeństwu na drodze. Wzmożone kontrole realizowane były w ramach akcji „Bezpieczny Niechroniony”. Policjanci rozdawali także ulotki informacyjne kampanii „Mnie się to nie zdarzy”. Policja apeluje o ostrożność.

Oprac: JK
Źródło: KPP Mława

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x