Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

„Akademię Malucha” w Dzierzgowie odwiedziła pielęgniarka


1W dniu 12 listopada 2015 r. dzieci z „Akademii Malucha” w Dzierzgowie odwiedził wyjątkowy gość – Pani Pielęgniarka Katarzyna Kot z NZOZ w Dzierzgowie. Pani Kasia w bardzo ciekawy sposób opowiedziała przedszkolakom, na czym polega praca pielęgniarki, jak jest trudna, a jednocześnie przynosi wiele radości.


Pani Pielęgniarka zaprezentowała dzieciom przedmioty potrzebne lekarzowi i pielęgniarce w codziennej pracy oraz wyjaśniła, do czego służą. Pokazała strzykawki, termometr, bandaże, ciśnieniomierz, stetoskop, glukometr i wiele innych ciekawych rzeczy. Prezentacja ciśnieniomierza wzbudziła ogromne zainteresowanie. Dzieci bardzo dobrze odnalazły się w roli małych pacjentów, a także z równie dużym zaangażowaniem opatrywały rany chorym misiom i lalkom, w czym chętnie pomagała im Pani Kasia.

Przedszkolaki dowiedziały się również, jak bardzo ważne w życiu jest zdrowe odżywianie, m. in. spożywanie owoców i warzyw. Same również dzieliły się swoją wiedzą i doświadczeniami. Pani Kasia w celu propagowania zdrowych nawyków żywieniowych poczęstowała dzieci pysznymi mandarynkami, które zostały zjedzone z apetytem.

Spotkanie było interesujące i bardzo pouczające dla małych słuchaczy. Na koniec dzieci wręczyły Pani Pielęgniarce upominek i pozowały do wspólnego zdjęcia.

Źródło i fot. : SP w Dzierzgowie

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x